PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powstają ośrodki kwarantanny dla ukraińskich pracowników

  • Karolina Markowska
    KM
  • 24 mar 2020 17:28

Specjalne ośrodki kwarantanny dla pracowników, którzy czasowo wyjechali na Ukrainę jeszcze przed zamknięciem granic Polski i próbują teraz wrócić do pracy powstają w Gdańsku i Łodzi. Rozwiązanie stało się konieczne wraz z wprowadzeniem w Polsce kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa i zamknięciem granicy ukraińsko-polskiej.

Powstają ośrodki kwarantanny dla ukraińskich pracowników
Zgodnie z rozporządzeniem w okresie kwarantanny do Polski mogą wjechać m.in. cudzoziemcy mający zezwolenie na pracę (fot. Shutterstock)
REKLAMA

- Ośrodki kwarantanny są potrzebne przede wszystkim naszym pracownikom, którzy tymczasowo wyjechali na Ukrainę jeszcze przed zamknięciem granicy, a teraz próbują wrócić do pracy. Ośrodki są również potrzebne obywatelom Ukrainy, którzy mają pozwolenie na pracę w Polsce, ale po prostu nie wiedzą, jak wjechać, ponieważ nie rozumieją, gdzie będą odbywać kwarantannę” wyjaśnia Tomasz Bogdevic, dyrektor generalny Gremi Personal.

Firma uruchomiła dwa tego typu ośrodki w Gdańsku i Łodzi. Jak podkresla Tomasz Bogdevic, pracownicy z Ukrainy są porzebni przede wszystkim w firmach związanych z przemysłem spożywczym, w firmach produkcyjnych, magazynach

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych w okresie kwarantanny na terytorium Polski mogą wjechać obywatele polscy, cudzoziemcy posiadający kartę Polaka, cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały w Polsce oraz cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pracę w Polsce. Jednak warunkiem koniecznym wjazdu dla wszystkich wymienionych grup jest odbycie 14-dniowej kwarantanny.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstają ośrodki kwarantanny dla ukraińskich pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA