Poradnik szukania pracy. Dla przypadków beznadziejnych

• Jeff Mitchel spędził ostatnie 20 lat z byłymi przestępcami i nałogowcami, starając się przywrócić ich rynkowi pracy.
• Jego książka “I’m ready” (Jestem gotowy) zawiera doświadczenia setek osób, które po okresie długotrwałego bezrobocia w końcu znalazły pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poradnik szukania pracy. Dla przypadków beznadziejnych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

26 lut 2016 13:15


Przedsiębiorstwo Jeffa Mitchela, Clean Slate, zatrudnia byłych przestępców, nałogowców, bezdomnych i inne osoby, dla których znalezienie pracy jest poważną trudnością.

– Moim zdaniem nieporozumieniem jest mówić, że osoby długotrwale bezrobotne są niemożliwe do zatrudnienia – stwierdził.

Mitchell uruchomił “The Big Issue in the West”, czasopismo wzorowane na londyńskim odpowiedniku, stworzonym, aby dać szansę bezdomnym na legalny zarobek. Sprzedają oni gazetę na ulicach, którą najpierw kupują taniej u wydawcy.

Według Mitchella ludzie, którzy nabrali doświadczenia w sprzedaży magazynu, zaczynają wierzyć w siebie i w swoje szanse na inne zatrudnienie.

– Przestają popadać w beznadzieję,zaczynają aktywnie szukać pracy. Od tego punktu wszystko jest możliwe – powiedział.

Wydanie książki pt. “I’m ready” opisującej te doświadczenia, odbyło się w ramach kampanii na Kickstarterze, którą wspomógł miejscowy przedsiębiorca, Karl Tucker.

– Nie prosiliśmy o charytatywny dar – zwrócił jednak uwagę Mitchell. – Jesteśmy nastawieni na biznes. Kto nas wspomoże, otrzyma swoje książki i stanie się częścią projektu – zaznaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.