Ponad 100 tys. etatów w drugim kwartale dzięki agencjom zatrudnienia

Wyniki agencji Polskiego Forum HR za drugi kwartał 2014 roku wskazują na dalsza poprawę na rynku pracy. Bezrobocie systematycznie spada a rynek agencji zatrudnienia rośnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 100 tys. etatów w drugim kwartale dzięki agencjom zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 wrz 2014 11:31


Obroty całkowite agencji Polskiego Forum HR w drugim kwartale 2014 wyniosły 668 021 909 zł i w porównaniu do drugiego kwartału 2013 roku wzrosły o ponad 26 proc. W porównaniu z pierwszym kwartałem br. wzrost obrotów wyniósł 8,6 proc.

Czytaj też: Prawie pół tysiąca bezrobotnych dostało pracę dzięki prywatnej agencji zatrudnienia

Obroty z pracy tymczasowej w drugim kwartale 2014 roku wyniosły 601 514 670 zł i w porównaniu z drugim kwartałem 2013 wzrosły również o ponad 26 proc. W porównaniu do pierwszego kwartału br. nastąpił wzrost obrotów o 8,3 procent. Wciąż znaczą cześć pracowników tymczasowych stanowią pracownicy produkcyjni.

W drugim kwartale 2014 roku pracownicy tymczasowy wypracowali prawie 52 tys. pełnych etatów, liczba pełnych etatów w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku wzrosła o ponad 15 proc. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku liczba pełnych etatów nieznacznie spadała o 0,5 procenta.

Czytaj też: Właściciele agencji zatrudnienia sami będą szukać pracy?

Taka sytuacja była również widoczna w poprzednich latach, wzrost obrotów przy nieznacznym spadku FTE może świadczyć o wzroście wynagrodzeń pracowników tymczasowych lub o zmianie profilu pracowników – w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku odsetek pracowników nieprodukcyjnych wzrósł o 2 procent.

Liczba wszystkich pracowników tymczasowych zatrudnionych przez agencje należące do Polskiego Forum HR wyniosła 108 tys. 900 osób i wzrosła o ponad 9 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku.

Odsetek pracowników tymczasowych zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę wzrósł i wyniósł prawie 92 procent, cieszy nas fakt, że w ramach Polskiego Forum HR agencje dbają o zachowanie najwyższych standardów działania.

Dla porównania odsetek pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę na całym polskim rynku w 2012 roku (to są ostanie dane z których można obliczyć liczbę godzin przepracowanych w oparciu o umowy o pracę i cywilne) wyniósł 64 proc.

Agencje należące do Polskiego Forum HR to: Adecco, Akcja Job, ATERIMA, Barona, Bridge the Gap, Fachowcy Firmy Meyer, Gi Group, Grafton, Ides, Job Impulse, Kelly Services, ManpowerGroup, OTTO Polska, People, Randstad, Reed, Trenkwalder, Work Express, Work Force.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.