Polska przyjmie 2 tys. uchodźców

Polska będzie gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska przyjmie 2 tys. uchodźców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

9 lip 2015 21:31


Polska przyjmie dwa tysiące uchodźców. Taką deklarację złożył wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk w Luksemburgu podczas nieformalnej obrady szefów resortów. Państwa członkowskie mają łącznie przyjąć 60 tysięcy imigrantów.zefów MSW w tej sprawie.

Jak wyjaśnił  Piotr Stachańczyk, Polska zaoferowała tysiąc miejsc dla uchodźców, którzy mają być przesiedleni z obozów spoza UE oraz tysiąc dla potrzebujących międzynarodowej ochrony imigrantów, którzy docierają przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji.

Czytaj też: Czechy chcą przyjąć mniej imigrantów

Według Stachańczyka na czwartkowym (7 lipca) nieformalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu państwa unijne zadeklarowały w sumie przesiedlenie 20 tysięcy osób z obozów dla uchodźców, znajdujących się poza UE.

Czytaj też: Malezja nie chce imigrantów. Władze odmówiły przyjęcia uchodźców z Bangladeszu i Mjanmaru

Nie udało się jeszcze zebrać wystarczających deklaracji, aby wypełnić zobowiązanie Unii do przejęcia 40 tysięcy imigrantów od Włoch i Grecji. Kilka krajów ma dosłać swoje oferty w najbliższych dniach. Na 20 lipca planowane jest kolejne posiedzenie szefów MSW w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Gość 2015-07-10 09:34:42

Przyjmowanie wyznawców Allacha do Polski to zbrodnia. Gdy się umocnią postąpią z niewiernymi tak jak kukułka. Wyrzucą nas z naszego kraju.