PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polska przeznaczyła na uchodźców już ponad 100 mln zł

  • Autor: PAP/AT
  • 12 kwi 2017 10:16

Przeznaczamy gigantyczne kwoty na pomoc dla uchodźców, ale na miejscu, najbliżej ich miejsca zamieszkania - powiedziała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Polska przeznaczyła na uchodźców już ponad 100 mln zł
Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Bo potem będziemy płakać nad rozlanym mlekiem - powiedziała szefowa kancelarii premiera (Beata Kempa, fot.facebook.com/beatakempapl)
REKLAMA

• Polski rząd przeznaczył już na uchodźców ponad 100 mln zł.

• Przeznaczamy gigantyczne kwoty na pomoc dla uchodźców, ale na miejscu - powiedziała Beata Kempa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Oceniła, że zachowanie rządu Platformy Obywatelskiej w 2015 r., gdy pozwolił na "szeroko otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców" było nieodpowiedzialne.

• Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków - dodała.

W środę (12 kwietnia) w TVP Info Kempa została zapytana o informacje "Gazety Wyborczej" nt. rozporządzenia MSWiA ws. strzeżonych ośrodków i aresztów dla cudzoziemców.

Według "GW" na mocy rozporządzenia możliwe będzie umieszczenie uchodźców pod nadzorem, w kontenerach otoczonych drutem kolczastym. Jak podkreśla "Gazeta", jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, a Sejm przyjmie ustawę o zasadach ochrony cudzoziemców, "pod klucz trafią niemal wszyscy uchodźcy szukający schronienia w Polsce, również rodziny z dziećmi". Obecnie - jak wyjaśniono w artykule - izolacja jest dozwolona tylko w szczególnych przypadkach np. gdy nie można ustalić tożsamości cudzoziemca.

Czytaj też: Prezydent: Narzucanie kwot imigrantów to błędna polityka

"Są ministrowie konstytucyjni, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo Polaków, bezpieczeństwo naszych obywateli i wszystkich tych, którzy przebywają tutaj na terenie naszego kraju" - podkreśliła szefowa kancelarii premiera. Dodała, że "najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków". "Bo potem będziemy płakać nad rozlanym mlekiem" - dodała.

Kempa oceniła, że zachowanie rządu Platformy Obywatelskiej w 2015 r., gdy pozwolił na "szeroko otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców", było nieodpowiedzialne. "Znamy wypowiedzi (...), w tym również premiera poprzedniego rządu, który składał jasne deklaracje na różnego rodzaju gremiach unijnych, a my na to patrzyliśmy z przerażeniem" - zaznaczyła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska przeznaczyła na uchodźców już ponad 100 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA