PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Politycy: Polityka migracyjna Europy ma katastrofalne skutki. Potrzeba zmian

  • Autor: PAP/AT
  • 20 sie 2017 15:00

Na potrzebę większej współpracy między państwami w przeciwdziałaniu terroryzmowi oraz na potrzebę zmian w polityce migracyjnej Unii Europejskiej wskazywali goście niedzielnych programów telewizyjnych, w kontekście ostatnich zamachów terrorystycznych, m.in. w Hiszpanii.

Politycy: Polityka migracyjna Europy ma katastrofalne skutki. Potrzeba zmian
Adobe Stock
REKLAMA

• Zdaniem doradcy prezydenta prof. Andrzeja Zybertowicza, w dyskusji publicznej po zamachach w Barcelonie, "brakuje ekspertów od mentalności UE".

• Europoseł PiS Ryszard Czarnecki stwierdził, że polityka migracyjna Europy musi się zmienić, bo "jest dramatyczna, fatalna" i "ma katastrofalne skutki".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Poseł PO Andrzej Halicki wskazał na potrzebę bardziej uściślonej, zintegrowanej i wspólnej polityki migracyjnej.

• "Mam duże pretensje do Unii Europejskiej, że nie stosuje i nie chce stosować narzędzi związanych choćby z deportacją, choćby z karaniem tych wszystkich imamów" - mówił z kolei poseł Kukiz'15 Piotr Apel.

• Paweł Rabiej (Nowoczesna) uważa, że Europa chce i czyni kroki, żeby falę migracyjną zatrzymać.

• Poseł PSL Paweł Bejda mówił, że jeżeli pomoc finansowa w ramach polityki migracyjnej UE spowodowałaby, "że ta fala rozleje się na całą Europę, to absolutnie jest temu przeciwny".

• Zdaniem lider partii Razem Adriana Zandberga najważniejszym pytaniem jest to, jak poradzić sobie z nową strategią ataków, które są przeprowadzane w centrach miast z użyciem samochodów.

Goście programu "Woronicza 17" w TVP Info rozmawiali m.in. o potrzebie zmiany polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Ma ona m.in. na celu "zapewnienie wyważonego podejścia zarówno do migracji legalnej, jak i nielegalnej".

Zdaniem doradcy prezydenta prof. Andrzeja Zybertowicza, w dyskusji publicznej po zamachach w Barcelonie, "brakuje ekspertów od mentalności UE". "Brakuje analitycznych wypowiedzi, które by mówiły, co takiego się wydarzyło z mentalnością znacznej części europejskiej opinii publicznej, kierowanej przez elity m.in instytucji unijnych" - powiedział. Jego zdaniem, "błądzenie polityków" polega na tym, że "elity kierujące Unią nie zrozumiały, iż zbudowano system, którego różnorodność przekracza zdolności adaptacyjne ludzi".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politycy: Polityka migracyjna Europy ma katastrofalne skutki. Potrzeba zmian

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA