Polacy na emigracji: Nie żałują, że wyjechali i nie myślą o powrocie

Wśród Polaków, którzy pracują za granicą - jest to już ponad 2,3 mln osób - są osoby, które wykonują prestiżowe zawody. Wśród nich większość na razie nie bierze pod uwagę powrotu do kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy na emigracji: Nie żałują, że wyjechali i nie myślą o powrocie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

12 paź 2015 8:07


Ziemi obiecanej na obczyźnie szuka już ponad 2,3 mln Polaków, najwięcej tradycyjnie w Wielkiej Brytanii. Oprócz tych wykonujących proste prace, jest tam wielu naszych fachowców pracujących w prestiżowych zawodach.

Firma doradcza The Boston Consulting Group zapytała o plany na przyszłość członków Polish City Club i Polish Professionals in London, zrzeszających m.in. osoby zatrudnione w sektorze finansowym, w firmach doradczych czy wykonujące wolne zawody.

Okazało się, że ponad 70 proc. świetnie wyszkolonych profesjonalistów z największych światowych korporacji chce zostać na Wyspach i tam kontynuować karierę. Dziewięć na dziesięć osób decyzji wyjazdu nie żałuje i twierdzi, że był to słuszny krok - podaje "Puls Biznesu".

Cała nadzieja w studentach. Z badania wynika, że aż 77 proc. z nich deklaruje, iż chciałoby wrócić do Polski w perspektywie 4-7 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

realista 2015-10-12 16:51:58

"9 na 10 ... twierdzi, że był to słuszny krok" - a 1 na 10 że bardzo słuszny :o)