Polacy na emigracji: brakuje im śledzika i kiszonych ogórków, ale i tak nie zamierzają wrócić

Trudność ze znalezieniem pracy, zbyt niskie zarobki, kiepski klimat do prowadzenia własnego biznesu - to jedne z najczęstszych powodów, dla których Polacy na emigracji nie chcą wracać do kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy na emigracji: brakuje im śledzika i kiszonych ogórków, ale i tak nie zamierzają wrócić

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

31 mar 2014 9:36


Portal Bankier.pl przeprowadził przy okazji projektu "Tam mieszkam", ankietę z 50 Polakami żyjącymi na emigracji w różnych krajach świata. Za czym tęsknią i dlaczego nie chcą wracać do Polski?

Mariusz Boguszewski, który pracuje obecnie w Hongkongu powiedział, że może rozważyć powrót do kraju, jeśli "zostaną stworzone odpowiednie możliwości rozwoju kariery i uczciwe zasady awansu w wielu instytucjach bądź dostanę atrakcyjną ofertę pracy". Na razie zostaje tam i tęskni za smakiem polskiego chleba i wędlin.

"Już nigdy nie wrócę do Polski na stałe. Ludzie w Polsce już zawsze będą niezadowoleni i będą narzekać. Ja już nie mam do tego zdrowia" - mówi z kolei Piotr Sobociński, który wyjechał do pracy do Dublina.

W ankiecie pojawiały się również odpowiedzi z przymrużeniem oka: "Wrócę, jeśli przez 9 miesięcy w roku będzie w Polsce słońce" - stwierdza Polka mieszkająca w Sydney, albo "Jeśli na Wyspach Owczych zabraknie owiec" - dodaje ktoś inny.

Niezależnie od tonu wypowiedzi, jedno jest pewne - Polakom dobrze jest tam, gdzie są i wracać raczej nie planują.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.