Polacy masowo emigrują do Niemiec w poszukiwaniu pracy

- W zeszłym roku do Niemiec wyemigrowało 189 tys. Polaków - podał Niemiecki Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Po uwzględnieniu osób, które w tym czasie wyjechały z Niemiec, okazuje się, że liczba naszych rodaków zwiększyła się o 72 tys.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy masowo emigrują do Niemiec w poszukiwaniu pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 maj 2014 10:45


Polacy stanowią najliczniejsza grupę imigrantów - wynika z tymczasowych danych opublikowanychprzez Destatis.

Liczba wszystkich imigrantów, którzy w zeszłym roku osiedlili się w Niemczech, przekroczyła 1,2 mln, osiągając najwyższy poziom od 20 lat. Po odliczeniu osób, które wyjechały z Niemiec, saldo dodatnie wynosi 437 tys. i jest także najwyższą liczbą od 1993 roku.

Czytaj też:  USA i Niemcy najpopularniejsze wśród imigrantów

Destatis informuje, że największy wzrost liczby imigrantów odnotowano z krajów dotkniętych kryzysem gospodarczym - Włoch (+52 proc.) i Hiszpanii (+19 proc.). Liczba Chorwatów wzrosła z 1 tys. do 13 tys., liczba Rumunów zwiększyła się o 10 proc.

Z niemieckich statystyk wynika, że napływ Polaków do Niemiec utrzymuje się od lat na wysokim poziomie. W 2012 r. ich liczba powiększyła się o 77,5 tys., rok wcześniej przybyło ich prawie 64 tys.

Polacy stanowią pod względem liczebności drugą po Turkach grupę narodowościową w Niemczech. Mieszka ich między Renem i Odrą już prawie 700 tys.; Turków jest ponad 1,5 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Sasza_Bielecki 2014-05-23 11:33:36

bo najgorszym menagerem dla polaków jest drugi polak