Po tych kierunkach studiów młodzi Polacy szukają szczęścia za granicą

Jeśli nie będą zarabiać tyle, ile chcą – wyjadą. Z takim planem na przyszłość nie kryje się co trzeci uczeń i magister.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po tych kierunkach studiów młodzi Polacy szukają szczęścia za granicą

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Gazeta Prawna

30 kwi 2015 9:24


Jak wynika z badania Bilansu Kapitału Ludzkiego przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, najwyższy odsetek studentów deklarujących chęć wyjazdu zagranicznego odnotowano na kierunkach międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz filologia romańska (wyjazd za granicę planuje około 30 proc. z nich).

Czytaj też: Polacy są zdecydowani na emigrację. Co ich do tego skłania?

Wyjazd po zakończeniu studiów planuje też co czwarty student dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz turystyki i rekreacji.

W przypadku kierunków takich jak elektronika i telekomunikacja, architektura i urbanistyka, biotechnologia i fizyka techniczna odsetki osób deklarujących chęć wyjazdu z Polski są zbliżone do odsetków osób, które planują pozostać w kraju.

Najrzadziej ze wszystkich kierunków studiów chęć wyjazdu z Polski deklarują studenci psychologii, inżynierii bezpieczeństwa, transportu, prawa oraz nauk o rodzinie (poniżej 10 proc. respondentów).

Więcej czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda Kajzer 2015-05-04 11:13:33

Fachowcy z Polski są bardzo cenieni za granicą, zwłaszcza w Skandynawii cieszą się wzięciem. A w Danii warunki są do pozazdroszczenia, o czym więcej można przeczytać na moim blogu - ubezpieczeniepracyzagranica.pl/praca-w-danii/, zapraszam do lektury.