Phillips zastępuje pracowników etatowych tymczasowymi

O tym, że szykują się zwolnienia w zakładzie Phillipsa w Pile było wiadomo już pod koniec ubiegłego roku. O tym, jaką formę one przybiorą, pracownicy dowiadują się dopiero teraz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Phillips zastępuje pracowników etatowych tymczasowymi

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/asta24.pl

26 lut 2013 15:06


Pracownicy firmy nie chcą otwarcie mówić o swoich obawach. Dla nikogo za bramami zakładu nie jest jednak tajemnicą, że Philips zastępuje etatowych pracowników ludźmi, zatrudnianymi przez współpracujące z Philipsem spółki - odnotowuje portal asta24.pl.

- Przyszedłem do pracy w Philipsie kilkanaście dni temu, jako tymczasowy pracownik zewnętrznej spółki. Przejąłem obowiązki kogoś, kto pracował na etacie przez kilkanaście lat - relacjonuje dla asta24.pl mężczyzna, pracujący w Philipsie na zasadach umowy cywilno-prawnej.

Stosowanie przez Philips takiej formy zatrudniania nie zaskakuje ekonomistów. Jak tłumaczą - to światowy trend. Dzięki outsourcingowi globalne korporacje mogą lepiej reagować na zapotrzebowanie rynku.

Z niepewnością zatrudnienia, niskim wynagrodzeniem i brakiem jakichkolwiek zabezpieczeń emerytalnych, muszą liczyć się pracownicy, zatrudniani w Philipsie na nowych warunkach. - Nie mam urlopu, chorobowego i ubezpieczenia. Pracuję na tak zwane tygodniówki. To znaczy, pracodawca dzwoni do mnie, jak jestem potrzebny. Jak nie to mam przerwę, która może potrwać kilka tygodni - opowiada mężczyzna, który w Philipsie, pracuje jako pracownik zewnętrznej spółki.

Faktyczne zwolnienia w Pillips rozpoczęły się w połowie lutego i mają trwać do końca marca. Redukcją objętych zostanie 246 osób. Stu innym firma zaproponuje gorsze warunki pracy i płacy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.