×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ostatni dzwonek, by znaleźć przysłowiowe pół etatu na lato

  • Autor: GP
  • 11 lip 2017 14:55

Jest ostatni moment, by znaleźć zatrudnienie na lato. Turystyka, gastronomia i prace sezonowe w rolnictwie to dobry punkt zaczepienia dla szukających odrobiny dodatkowego, płatnego zajęcia.

Ostatni dzwonek, by znaleźć przysłowiowe pół etatu na lato
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Jak co roku turystyce, gastronomii i handu można latem liczyć nawet na kilka tysiące dodatkowych miejsc pracy.

• Jak przekonuje Marta Pilipowicz z LeasingTeam, lato to doskonały moment dla dopiero wkraczających na rynek pracy.

• Okres zatrudnienia i czas wykonywania pracy sezonowej będą zależały od wielu czynników, w tym m.in. sektora czy branży, w których działa firma, do której się aplikuje.

• Nawet, jeśli praca w powyższych branżach daje minimalną płacę (np. gastronomia), zawsze jest jeszcze dodatkowa gratyfikacja w postaci np. napiwków. Warto brać to też pod uwagę.

 

Nie jest tajemnicą, że w lato są branże potrzebujące pracowników o wiele bardziej niż w inne pory roku. Tradycyjnie więcej pracy jest w ośrodkach turystycznych, w miastach turystycznych (takich jak Zakopane, Karpacz, czy nadmorski Sopot). Stąd też kilka wskazówek, jak szukać pracy w tych miejscach i zawodach. No i nie zapominajmy o pracach sezonowych w rolnictwie, w którym także brakuje pracowników.

Wspomniane już turystyka, handel i gastronomia to trzy obszary, w których można znaleźć nawet kilka tysiące dodatkowych miejsc pracy. Chętnie korzystają z tych okazji młodzi ludzie chcący, nie tylko zarobić, ale też skorzystać z atrakcji, które proponują miejscowości turystyczne.

Pracę na pewno znajdą pracownicy fizyczni np. budowlańcy lub ogrodnicy. Zapotrzebowanie na wsparcie dodatkowych pracowników, ze względu na czas zbiorów, rośnie również w sadownictwie i rolnictwie, a co za tym idzie także w branży produkcji i przetwórstwa owoców i warzyw. Oferty prac sezonowych cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, którzy w czasie wakacyjnej przerwy nie tylko mają okazję zarobić, ale także zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Miesiące letnie to dla nich dobry moment na podreperowanie domowego budżetu oraz możliwość odbycia praktyk lub staży.

Czytaj też: Zarobić za granicą? Można są możliwości

- W okresie wakacji wiele przedsiębiorstw chętnie zaoferuje współpracę osobom, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Oferty praktyk znajdą m.in. studenci marketingu, finansów czy kierunków technicznych. Zdobyte w trakcie praktyk umiejętności, a także kontakty biznesowe mogą okazać się niezwykle wartościowe w przyszłości - komentuje Marta Pilipowicz z LeasingTeam.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ostatni dzwonek, by znaleźć przysłowiowe pół etatu na lato

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • julka4 2017-08-29 10:10:56

    Na lato to najlepsza praca jest w ogródkach kawiarnianych!! Wiem, bo już pracuje tak 3 wakacje pod rząd :))) Jak nie ma sezonu to wypełniam ankiety na epanel albo daje korki z matmy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA