Orban: Imigranci zarobkowi powinni zrozumieć, że nie dostaną się do UE

- To się nie skończy - mówi Viktor Orban o narastającym napływie imigrantów. Jego zdaniem większość z nich przybywa w celach zarobkowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orban: Imigranci zarobkowi powinni zrozumieć, że nie dostaną się do UE

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

4 wrz 2015 10:45


- Rzeczywistość jest taka, że UE grozi masowy napływ ludzi, do Europy mogą przybyć miliony - powiedział Orban. - Teraz mówimy o setkach tysięcy, ale w przyszłym roku będziemy mówić o milionach i to się nie skończy - dodał. - Nagle zobaczymy, że na naszym własnym kontynencie jesteśmy mniejszością - oświadczył, apelując do Europy, by "pokazała siłę chroniąc nasze granice".

Orban wskazał, że większość tych imigrantów nie chciała zarejestrować się na Węgrzech, ale jechać do Niemiec. Jednak Węgry - tłumaczył - nie mogą ich przepuścić, ponieważ ryzykują tym, że Austria zamknie granicę z nimi. - Jeśli Niemcy wydadzą im (imigrantom) wizy, to możemy ich wypuścić - dodał.

Rozwiać złudzenia imigrantów

W Brukseli Orban mówił w czwartek (4 września), że rozważane przez UE kwoty relokacji uchodźców dawałyby imigrantom złudzenie, że zostaną przyjęci przez kraje UE. Według niego Unia powinna dać jasno do zrozumienia potencjalnym imigrantom zarobkowym - a tych jest według niego większość - że nie warto ryzykować niebezpiecznej podróży, bo przedostanie się przez granice Unii kogoś, kto nie jest uchodźcą, nie jest możliwe.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.