Optymistyczna analiza wyników Work Service

Dzięki silnemu popytowi na usługi pracy tymczasowej i outsourcingu na rynku polskim, średnioterminowa perspektywa dla wyników organicznych Work Service prezentuje się lepiej niż oczekiwaliśmy – napisał Paweł Szpigiel, analityk mDomu Maklerskiego. Wniosek? Wzrost rekomendacji z "trzymaj" do "kupuj" i cena docelowa na poziomie 18,63 zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Optymistyczna analiza wyników Work Service

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 kwi 2014 9:57


W upublicznionej w piątek 4 kwietnia rekomendacji mDom Maklerski podkreśla potencjał rynku polskiego. - Niska penetracja pracy tymczasowej w Polsce (1 proc. vs. 1,6 proc. w UE) oraz najwyższy w Europie odsetek pracujących w oparciu o umowę na czas określony, pozwalają nam zakładać, że w 2014 r. wysoki wzrost obrotów na rynku polskim będzie utrzymany - czytamy w analizie wyników rocznych grupy Work Service. Jak zauważa analityk ważnym argumentem jest też zainteresowanie pracą tymczasową w okresie rosnącego PKB.

W rekomendacji dobrze ocenione zostały wyniki za 2013 rok. Work Service zwiększył obroty o 43,8 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Pozytywnie ocenione zostały też efekty działalności Work Service na rynku M&A - w ubiegłym roku spółka zgodnie z zapowiedziami zrealizowała cztery przejęcia.

W efekcie analizy raportu rocznego spółki mDom Maklerski zarekomendował swoim klientom kupno akcji Work Service. Cena docelowa została skalkulowana na poziomie 18,63 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.