Opiekun zwierząt musi być przede wszystkim troskliwy

• Na zagranicznych portalach znaleźć czasem można takie oferty pracy jak przytulacz pand lub wombatów.
• Miłośnicy zwierząt podobnych stanowisk mogą szukać również w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opiekun zwierząt musi być przede wszystkim troskliwy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 kwi 2016 10:41


Nie musisz mieć wykształcenia kierunkowego, by dołączyć do zespołu wolontariuszy w ogrodzie zoologicznym. Wystarczy, że lubisz daną grupę zwierząt, określisz, w które dni możesz pracować, i dostarczysz zaświadczenie lekarskie. Konkurencja jest jednak duża.

– Dla nas podstawą u opiekuna zwierząt jest troskliwość. Cenimy te osoby, które mają dobry kontakt ze zwierzętami, trafnie odczytują ich nastroje, zauważają złe samopoczucie. Spośród tych wolontariuszy często rekrutujemy pracowników – mówi serwisowi infoWire.pl dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Zoo współpracują również z wieloma uczelniami i przyjmują na praktyki stażystów, także zagranicznych. Pielęgniarze zatrudnieni na stałe muszą znać język angielski, by móc dokształcać się na międzynarodowych kursach.

– Pracujemy nad tym, aby opiekunowie angażowali się też w jak najwięcej programów związanych z wypuszczaniem zwierząt na wolność – informuje ekspert.

Opiekunowie dbają o wygodę podopiecznych, organizują im rozrywkę, zapewniają odpowiednie zabawki i ulubione pokarmy oraz przeprowadzają eksperymenty psychologiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.