PARTNERZY PORTALU

Socjaldemokraci w PE przeciw korzystnemu dla Polski stanowisku w sprawie przewoźników

  • Autor: PAP/JS
  • 12 cze 2018 21:03

Część socjaldemokratów w Parlamencie Europejskim chce storpedować przyjęte przez komisję transportu PE korzystne dla Polski stanowisko w sprawie przewoźników drogowych - poinformowali polscy europosłowie.

Socjaldemokraci w PE przeciw korzystnemu dla Polski stanowisku w sprawie przewoźników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zebrana już została odpowiednia liczba podpisów, by stanowisko komisji transportu poddać pod głosowanie na sesji plenarnej PE, gdzie może zostać odrzucone.

4 czerwca komisja transportu europarlamentu opowiedziała się w głosowaniu za tym, aby przewoźnicy drogowi w transporcie międzynarodowym nie byli objęci dyrektywą o pracownikach delegowanych. Decyzja nie przesądza o ostatecznym kształcie przepisów, ale jest bardzo korzystna dla Polski. Polscy europosłowie z PiS i PO informowali wtedy, że wynik głosowania był wielkim sukcesem dla naszego kraju.

Polscy europosłowie liczyli, że wynik głosowania w komisji transportu stanie się oficjalnym mandatem PE w negocjacjach z krajami członkowskimi dotyczącymi przepisów. Grupie socjaldemokratów w PE udało się jednak zebrać odpowiednią liczbę podpisów i złożyć wniosek, aby stanowisko komisji transportu nie było przyjęte automatycznie, a zostało poddane pod głosowanie całej izby. Liczą na to, że podczas sesji plenarnej zostanie ono odrzucone.

"Głosowanie ma odbyć się w czwartek (14 czerwca). Jeśli miałbym oceniać szanse na obronę stanowiska komisji transportu, to oceniałbym je na 52 do 48. Różnica będzie więc ponownie niewielka. Jeśli spełni się negatywny scenariusz i stanowisko komisji transportu zostanie odrzucone, to na kolejnej sesji plenarnej będzie głosowany projekt Komisji Europejskiej, który jest niekorzystny dla Polski. Będziemy mogli oczywiście składać poprawki, ale do końca nie wiadomo, czy przejdzie korzystny dla Polski wynik" - powiedział w Strasburgu europoseł Kosma Złotowski (PiS).

Jak dodał, do czwartku europosłowie PiS zamierzają przekonywać innych europosłów, aby poparli stanowisko komisji transportu.

Transport drogowy to branża, w której polscy przewoźnicy w Europie radzą sobie bardzo dobrze. To ważna gałąź gospodarki, która tworzy w Polsce dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Jest również istotna w wielu innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w których firmy działają na tym rynku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Socjaldemokraci w PE przeciw korzystnemu dla Polski stanowisku w sprawie przewoźników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA