Niemieckie miasta największym magnesem dla młodych

Frankfurt jest cenowo najprzystępniejszym miastem do życia dla młodych specjalistów, jak wynika z raportu Knight Frank dotyczącego światowych metropolii (Global Cities).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemieckie miasta największym magnesem dla młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

9 paź 2014 10:10


Przedstawiony w raporcie wskaźnik kosztów życia pokazuje, że młodym absolwentom mieszkającym we Frankfurcie na koniec każdego miesiąca w kieszeni zostaje 60 proc. wynagrodzenia netto.

Dla porównania, młodym specjalistom w Londynie pozostaje już tylko 28 proc., podczas gdy absolwenci w Warszawie czy Hongkongu kończą miesiąc z deficytem wynoszącym odpowiednio 3 proc. i 5 proc.

Czytaj też: Niemcy żałują, że tak długo zamykali rynek pracy dla Polaków

Opracowując wskaźnik, uwzględniono różne zmienne, w tym wysokość początkowego wynagrodzenia dla absolwentów, koszt najmu mieszkania, opłaty za media, a także lokalne ceny piwa, kawy i artykułów spożywczych.

W raporcie dokonano analizy kosztów życia w coraz modniejszych dzielnicach światowych metropolii, rozwijających się wokół obszarów tradycyjnie uznawanych za ich centra biznesowe, takich jak dzielnice wokół Square Mile w Londynie czy centrum Nowego Jorku.

Czytaj też: Polacy vs. Niemcy - jakimi są pracownikami i ile zarabiają?

- Wiele nowych dzielnic powstających wokół tradycyjnych centralnych dzielnic biznesowych (CBD), oferuje równie modne i tętniące życiem miejsca, które często są atrakcyjne dla młodych absolwentów dopiero rozpoczynających swoją karierę. W miarę wzrostu popularności tych miejsc rosną jednak także ceny, w związku z czym młodzi absolwenci nierzadko mają trudność z utrzymaniem się w tych dzielnicach - komentuje James Roberts, dyrektor Działu Badań Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Knight Frank.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.