Niemiecki minister do migrantów: Jeśli wam źle w Europie to idźcie gdzie indziej

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble uważa, że jeśli imigranci nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia powinni znaleźć sobie inne miejsce do życia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemiecki minister do migrantów: Jeśli wam źle w Europie to idźcie gdzie indziej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 kwi 2017 8:55


Wolfgang Schaeuble powiedział, że muzułmanie, którzy migrują do Europy, powinni zrozumieć, iż mogą znaleźć lepsze dla nich miejsca, jeśli nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia - informuje Reuters.

Takim migrantom powinno się powiedzieć: "podjęliście złą decyzję" - oświadczył Schaeuble podczas debaty w Berlinie. "Są na świecie lepsze niż Europa miejsca do życia pod rządami prawa islamskiego" - dodał.

Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego (Wolfgang Schäuble, fot.wikipedia.org/European People's Party) Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego (Wolfgang Schäuble, fot.wikipedia.org/European People's Party)

Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego. W kryzysie uchodźczym jako jedyny członek gabinetu Angeli Merkel publicznie prezentował krytyczną opinię. W Bundestagu zasiada nieprzerwanie od 1972 roku. Był szefem urzędu kanclerskiego Helmuta Kohla, ministrem spraw wewnętrznych i przewodniczącym CDU. 74-letni polityk nie wyklucza pozostania w rządzie w przypadku zwycięstwa CDU w tegorocznych wyborach do Bundestagu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zeghar 2017-04-13 16:32:58

Jaki raptem odważny. Czyżby dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory i niedługo umrze?