Najwięcej ludzi skłonnych jest emigrować do krajów anglojęzycznych

6
Najwięcej ludzi skłonnych jest emigrować do krajów anglojęzycznych /fot. flickr; CC BY 2.0
Stany Zjednoczone to kraj, do którego najczęściej wyjeżdża się za pracą. Najchętniej w poszukiwaniu zatrudnienia wyemigrowaliby Arabowie.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najwięcej ludzi skłonnych jest emigrować do krajów anglojęzycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: AP

27 lut 2015 14:18


Według raportu „Decoding Global Talent” przygotowanego przez Boston Consulting Group, USA to kraj, do którego ludzie z całego świata emigrują najchętniej w poszukiwaniu pracy.

Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania, a na trzecim Kanada, co jednoznacznie wskazuje, że kraje anglojęzyczne to najbardziej pożądane kierunki emigracyjne. – Co ciekawe obywatele USA i Wielkiej Brytanii to ludzie najbardziej niezainteresowani ruszaniem się za granicę w poszukiwaniu pracy – powiedział Nick South, dyrektor Boston Consulting Group.

Czytaj też: Do pracy za granicę. Dlaczego ludzie decydują się na emigrację zarobkową?

Najwięcej ludności, bo aż 90 proc., pragnie wyemigrować za zatrudnieniem z Francji, Jamajki, Holandii, Pakistanu, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Tunezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dane z raportu BCG pokrywają się także częściowo z kierunkami emigracji Polaków. To właśnie Wielka Brytania jest krajem, w którym żyje obecnie najwięcej polskich emigrantów (650 tys. – wg danych GUS).

Polacy poszukując pracy zagranicą wybierają takie kraje jak Irlandia i Holandia, gdzie również posługują się głównie językiem angielskim w pracy. Jednak, jeżeli chodzi o naszych rodaków, oprócz Wielkiej Brytanii, drugim największym skupiskiem emigrantów są Niemcy, a więc kraj języka germańskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.