Na Morzu Śródziemnym uratowano rekordową liczbę uchodźców

• 6055 migrantów uratowano w poniedziałek na Morzu Śródziemnym - poinformowała włoska Straż Przybrzeżna, która koordynuje operacje niesienia pomocy w tej części akwenu.
• To rekordowa liczba migrantów uratowanych jednego dnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na Morzu Śródziemnym uratowano rekordową liczbę uchodźców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 paź 2016 9:29


Migranci wypłynęli z Libii na 36 łodziach i pontonach.

Dziewięć osób nie przeżyło przeprawy przez Cieśninę Sycylijską. Na jednej z łodzi znaleziono 7 ciał, na drugiej - jedno. Jedna z osób, która została zabrana z pokładu pontonu w ciężkim stanie zmarła w trakcie transportu na ląd.

Pomocy migrantom udzieliły jednostki włoskiej Straży Przybrzeżnej i marynarki wojennej oraz statki misji Unii Europejskiej Eunavfor Me i unijnej agencji Frontex a także różnych organizacji humanitarnych.

Czytaj też: Problem uchodźców przerósł oczekiwania

Rekordową liczbę uciekinierów przybyłych z wybrzeży Afryki zanotowano w obchodzonym po raz pierwszy we Włoszech Dniu Pamięci o Ofiarach Imigracji, ustanowionym przez parlament w rocznicę katastrofy łodzi koło brzegów wyspy Lampedusa, w której przed trzema laty zginęło 368 osób.

"Niespotykany dotąd i pod pewnymi aspektami epokowy zasięg migracji na Morzu Śródziemnym nie może być traktowany ze ślepotą klasy rządzącej i przy obojętności opinii publicznej"- oświadczył w związku z obchodami tego dnia prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Od początku tego roku do Włoch przypłynęło około 150 tysięcy migrantów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.