Młodzi Włosi masowo wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy

- Młodzi Włosi masowo wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy i lepszych życiowych perspektyw - wynika ze statystyk podanych przez włoską prasę. W ub. roku liczba Włochów przed 40-tką, którzy przenieśli się do tego kraju, wzrosła aż o 81 procent.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi Włosi masowo wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 maj 2014 11:15


Zjawisko ucieczki z Włoch, głównie z powodu rekordowo wysokiego bezrobocia wśród młodzieży wynoszącego prawie 40 procent, narasta w coraz szybszym tempie - odnotowały gazety.

Potwierdza to, jak się zauważa, przede wszystkim fala emigracji do Zjednoczonego Królestwa, zwłaszcza do Londynu. Jadą tam głównie ludzie w wieku 20-30 lat. Obecnie mówi się już o tysiącach młodych Włochów, którzy osiedlają się na Wyspach Brytyjskich i tam podejmują pracę.

Wielka Brytania jest na pierwszym miejscu wśród krajów wybieranych przez Włochów jako cel emigracji. Kolejne miejsca zajmują Niemcy, Szwajcaria, Francja i Argentyna. Następna w kolejności jest Brazylia, która wyprzedziła ostatnio nawet Stany Zjednoczone.

W ub. roku według danych włoskiego MSW liczba Włochów, którzy wyjechali za granicę, na stałe bądź na dłuższy czas, wzrosła o jedną piątą.

Podczas, gdy w 2011 roku kraj opuściło - według oficjalnych danych - ponad 60 tysięcy osób, obecnie liczba ta wynosi 100 tysięcy rocznie.

W komentarzach prasowych podkreśla się jednak, że statystyka ta jest niepełna, bowiem tylko połowa emigrujących Włochów zawiadamia o tym odpowiednie urzędy i instytucje.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ghjkil 2014-05-13 14:54:18

W 2007 włoski rząd oszacował, że w kraju żyje już ponad 1 milion muzułmanów. Innymi licznymi grupami imigrantów mieszkających we Włoszech są: obywatele dawnej Jugosławii (800 tys.), Albańczycy (~500 tys.), Azjaci (360 tys.), Rumuni (320 tys.), ludność z Europy Wschodniej (300 tys.), ludność z Ameryki Południowej (280 tys.), Afrykanie (220 tys.), Francuzi (180 tys.), Chińczycy (140 tys.), Ukraińcy (107 tys.), Niemcy (100 tys.), Polacy (60 tys.) oraz pozostałe grupy ludzi, których liczba ogółem szacowana jest na około 270 tys. wyjeżdża 0,16 % Włochów - MASOWO ?????????