PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mimo pandemii Ukraińcy ciągną do Polski. Agencja będzie prowadzić bezpłatne testy na COVID-19

  • Justyna Koc
    jk
  • 5 lis 2020 16:52

Agencja zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal oferuje bezpłatne testy na obecność koronawirusa dla ukraińskich pracowników, którzy przyjeżdżają do Polski. Testowanie będzie odbywać się przed wejściem pracowników do autobusów w Kijowie i Lwowie.

Mimo pandemii Ukraińcy ciągną do Polski. Agencja będzie prowadzić bezpłatne testy na COVID-19
Według najnowszych danych ZUS najwięcej zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych było obywateli Ukrainy - 507 tys. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Polska agencja zatrudnienia Gremi Personal  będzie testować ukraińskich pracowników na obecność koronawirusa.
  • W pierwszym etapie projektu firma chce udostępnić testy dla 400 pracowników.
  • Koszty testów pokrywa pracodawca.

Jak podaje Gremi Personal, do testowania ukraińskich pracowników zostaną wykorzystane szybkie testy antygenowe COVID-19 nowej generacji, które umożliwiają diagnozowanie choroby we wczesnych stadiach. W przeciwieństwie do innych testów laboratoryjnych na COVID-19, główną zaletą szybkich testów jest możliwość uzyskania wyniku w ciągu 15 minut. Ponadto czułość testów wynosi ponad 97 proc.

- W pierwszym etapie projektu, a to zaledwie kilka tygodni, 400 pracowników firmy, którzy będą podróżować firmowymi autobusami do polskich przedsiębiorstw, przejdzie bezpłatne testy przed wyjazdem w Kijowie i Lwowie. W przyszłości również planujemy kontynuować tę inicjatywę – mówi Tomas Bogdevic, dyrektor generalny Gremi Personal.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszty testów pokrywa Gremi Personal. W przypadku pozytywnego wyniku osoba otrzyma zalecenia dotyczące dalszego postępowania i nie zostanie wpuszczona do autobusu.

- Po przyjeździe do Polski, zgodnie z polskim prawem, pracownicy odbywają również 10-dniową kwarantannę i dopiero wtedy rozpoczynają pracę w przedsiębiorstwach. Tym samym staramy się jak najlepiej chronić zdrowie naszych ukraińskich pracowników, zdając sobie sprawę, że nawet w dużych miastach Ukrainy, nie wspominając o mniejszych miejscowościach, ludzie często nie mają szybkiego dostępu do badań – zauważa Tomas Bogdevic.

(Fot. Shutterstock)
(Fot. Shutterstock)

Warto podkreślić, że cudzoziemcy chcą pracować w Polsce, o czym świadczą dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na koniec września 2020 roku liczba obcokrajowców wynosiła 689 tys. Oznacza to wzrost o 31 tys. względem sierpnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mimo pandemii Ukraińcy ciągną do Polski. Agencja będzie prowadzić bezpłatne testy na COVID-19

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA