Merkel: 1 mln imigrantów przyjedzie do Niemiec w 2015 r. Zamkną granice?

We wrześniu i październiku do Niemiec wjechało 600 tys. imigrantów. Angela Merkel spodziewa się przybycia 1 mln osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Merkel: 1 mln imigrantów przyjedzie do Niemiec w 2015 r. Zamkną granice?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 lis 2015 15:15


Kanclerz Angela Merkel spodziewa się w tym roku przyjazdu do Niemiec 1 mln imigrantów - podał tygodnik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Dotychczasowe szacunki MSW przewidywały 800 tys. uchodźców.

Jak pisze "FAS", taką liczbę wymieniła Merkel tydzień temu podczas spotkania szefów rządów 10 krajów UE w Brukseli, poświęconego sytuacji na Bałkanach w związku z kryzysem migracyjnym.

Merkel postawiła ultimatum

Według tygodnika podczas tego miniszczytu Merkel postawiła jego uczestnikom ultimatum, mówiąc: "Musimy się dziś porozumieć w sprawie niezbędnych działań, aby nie dopuścić do konieczności zamknięcia granic". Groźby szefowej niemieckiego rządu poskutkowały. UE i jej sąsiedzi na Bałkanach Zachodnich przyjęli 17-punktowy plan, by spowolnić napływ migrantów przez ten region.

Z danych przekazanych przez policję federalną wynika, że tylko we wrześniu i październiku do Niemiec wjechało 600 tys. imigrantów.

Spór o politykę migracyjną

W niedzielę w Berlinie rozpoczęło się spotkanie liderów partii tworzących koalicję rządową - Merkel (CDU), wicekanclerza Sigmara Gabriela (SPD) i szefa bawarskiej CSU Horsta Seehofera, będącego równocześnie premierem Bawarii.

Celem spotkania jest próba zażegnania ostrego sporu w koalicji o politykę migracyjną. CSU domaga się od Merkel podjęcia bardziej stanowczych kroków w celu ograniczenia napływu uchodźców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.