Konsekwencje Brexitu, Szydło: Konieczne uregulowanie kwestii uznawania kwalifikacji zawodowych Polaków w Wielkiej Brytanii

• Premier Beata Szydło weźmie w poniedziałek (29 sierpnia) udział w konsultacjach poświęconych konsekwencjom wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oraz procesowi wypracowania nowych relacji między UE i Zjednoczonym Królestwem - poinformowała kancelaria premiera.
• Według Szydło konieczne jest uregulowanie m.in. kwestii swobody przepływu osób, uznawania kwalifikacji zawodowych oraz wzajemnych relacji handlowych
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konsekwencje Brexitu, Szydło: Konieczne uregulowanie kwestii uznawania kwalifikacji zawodowych Polaków w Wielkiej Brytanii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

29 sie 2016 13:33


"Z inicjatywy premier Beaty Szydło i (wiceszefa MSZ) Konrada Szymańskiego odbędą się konsultacje z przedstawicielami różnych grup zawodowych i różnych środowisk. Konsultacje mają dotyczyć ewentualnych, potencjalnych skutków Brexitu dla Polski oraz tego, w jaki sposób Brexit będzie wpływał na polską gospodarkę" - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Premier w lipcu w Sejmie zapowiedziała, że rząd rozpoczyna konsultacje społeczne z organizacjami pracowniczymi, przedsiębiorcami i środowiskami eksperckimi ws. Brexitu. "Chcemy w negocjacjach z Wielką Brytania uwzględnić perspektywę firm i obywateli" - zadeklarowała wówczas szefowa rządu.

Czytaj też: Polacy wrócą do Polski? Większość planuje zostać i dalej pracować w Wielkiej Brytanii

Według Szydło konieczne jest uregulowanie kwestii: swobody przepływu osób, uznawania kwalifikacji zawodowych, wzajemnych relacji handlowych, udziału Wielkiej Brytanii w finansowaniu budżetu UE, współpracy naukowej, sytuacji studiujących na Wyspach oraz wsparcia dla rolnictwa po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Wspólnej Polityki Rolnej.

23 czerwca Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za opuszczeniem Unii Europejskiej przez ich kraj. Brytyjski rząd nie poinformował jeszcze formalnie pozostałych państw o zamiarze wystąpienia z UE, co otworzyłoby drogę do rozpoczęcia negocjacji na temat warunków "rozwodu".

16 września na nieformalnym szczycie UE w stolicy Słowacji unijni przywódcy chcą przeprowadzić debatę o przyszłości i koniecznych reformach Wspólnoty bez Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.