×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Konflikt Rosja-Ukraina: Dziś firmy muszą myśleć nie tylko o pieniądzach. Ważni są ludzie

- Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz, także na przyjęcie rzeszy cudzoziemców z Ukrainy. Jest popyt na pracowników z zagranicy, a Ukraińcy idealnie wypełniają luki kadrowe w każdej branży w Polsce - mówi Artur Czart, prezes agencji zatrudnienia Pajmon CPT.

Konflikt Rosja-Ukraina: Dziś firmy muszą myśleć nie tylko o pieniądzach. Ważni są ludzie
Napływ cudzoziemców zależy od rozwoju i skali ataku Rosji w najbliższych dniach i tygodniach (fot. Łukasz Gągulski/PAP)
REKLAMA
  • Czy wybuch wojny na Ukrainie spowoduje napływ obywateli Ukrainy do Polski? Wszystko zależy od rozwoju i skali ataku Rosji w najbliższych dniach i tygodniach.
  • Jak podkreśla Artur Czart, prezes Pajmon CPT, polski rynek pracy jest chłonny i jest w stanie do końca wakacji przyjąć pół miliona pracowników z Ukrainy.
  • Dodaje, że firmy rekrutujące pracowników z zagranicy, w tym Ukraińców, nie mogą patrzeć tylko na aspekt finansowy, ale muszą zwrócić uwagę także na aspekt społeczny całej tej sytuacji. Muszą podjąć odpowiednie działania pomocowe, aby przyjąć duże grupy z zagranicy.

Czy agresja Rosji na Ukrainę spowoduje masowy napływ Ukraińców do Polski?

Artur Czart, prezes agencji zatrudnienia Pajmon CPT: Od 24 lutego 2022 roku świat nie jest już taki sam, jak kiedyś. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wszyscy łączymy się w solidarności z ludnością Ukrainy.

Czy wybuch wojny na Ukrainie spowoduje napływ obywateli Ukrainy do Polski? Wszystko zależy od rozwoju i skali ataku Rosji w najbliższych dniach i tygodniach. Ukraińcy na pewno odczuwają paraliżujący strach, panikę, powszechną dezinformację. Oto właśnie chodziło agresorowi. Z pewnością Ukraińcy będą chcieli przemieszczać się z regionów bardziej zagrożonych atakami do tych bezpieczniejszych. Migracja na zachód kraju stanie się faktem. Już pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę mogliśmy zaobserwować np. zakorkowany Kijów, o czym informowali nas nasi pracownicy pochodzący z Ukrainy.

Czytaj też: Przyjmiemy Ukraińców i co później? Uderzenie w polski rynek pracy i gospodarkę

Ludność Ukrainy zacznie też przemieszczać się dalej, w kierunku Polski i np. na Słowację, gdzie będą czekać na nich otwarte granice.

Obecnie co trzeci pracodawca w Polsce deklaruje chęć zatrudniania nowych pracowników. Po Majdanie obserwowaliśmy napływ Ukraińców do Polski. Imigracja zarobkowa utrzymywała swój rosnący trend.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Konflikt Rosja-Ukraina: Dziś firmy muszą myśleć nie tylko o pieniądzach. Ważni są ludzie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Karmcie tych bydlaków, którzy rozmnożyli się dzięki wyeliminowaniu z życia naszych rodaków. 2022-03-10 20:05:34

    Bydlaki, Ukraińcy jako kozaki niegdyś na kresach wschodnich małe dzieci jak szpice osadzali na sztachetach ogrodzeń nabijali otworami między pośladkami .

  • Krzysztof 2022-02-24 22:33:10

    Co to za tytuł "Konflikt"??? To tak jak "potyczka gwałciciela z małym dzieckiem". Kto napisał TAKI tytuł??

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA