PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

KE uruchomiła narzędzie, które ułatwi migrantom znalezienie pracy w UE

  • Autor: PAP/JS
  • 20 cze 2017 16:09

Komisja Europejska uruchomiła narzędzie, które ułatwi tworzenie profilu zawodowego migrantom z państw spoza UE. Dzięki temu będą oni mieli większą szansę wejścia na unijny rynek pracy i integrację.

KE uruchomiła narzędzie, które ułatwi migrantom znalezienie pracy w UE
Nieprzypadkowo tzw. unijne narzędzie do tworzenia profilu umiejętności obywateli państw trzecich uruchomione zostało właśnie we wtorek (20 czerwca) - w tym dniu wypada ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Uchodźcy (fot. Rlevente/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA

• Celem unijnego narzędzia jest uniknięcie sytuacji, w której obywatele państw trzecich są zatrudniani poniżej swoich kwalifikacji albo kiedy ich umiejętności nie są dopasowane do oferowanego zatrudnienia.

• Jak zapewniają unijni urzędnicy, "ułatwi to proces kojarzenia osób poszukujących pracy i wakatów".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieprzypadkowo tzw. unijne narzędzie do tworzenia profilu umiejętności obywateli państw trzecich uruchomione zostało właśnie we wtorek (20 czerwca) - w tym dniu wypada ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Uchodźcy.

Przedstawione przez KE narzędzie to działający w trybie online i offline edytor tekstu, który umożliwi migrantom spoza UE zaprezentowanie swojego wykształcenia, umiejętności, kwalifikacji i doświadczeń w sposób dobrze zrozumiały dla pracodawców lub organizatorów szkoleń zawodowych.

"Obecne realia pracy wymagają, aby wszyscy mieli możliwość pełnego wykorzystania swoich umiejętności na unijnych rynkach pracy. Nie można marnować talentów obywateli spoza UE. Nasze narzędzie do tworzenia profilu umiejętności ułatwi im zdobycie pracy, a jednocześnie umożliwi krajowym administracjom dobre zrozumienie umiejętności i kwalifikacji tych osób" - oceniła komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników Marianne Thyssen.

Według niej dzięki temu organy te będą w stanie wykorzystać możliwości związane z integracją uchodźców, osób ubiegających się o azyl i pozostałych migrantów na rynku pracy, a także sprostać związanym z tym wyzwaniom. "Będzie to korzystne dla wszystkich" - dodała.

Celem unijnego narzędzia jest uniknięcie sytuacji, w której obywatele państw trzecich są zatrudniani poniżej swoich kwalifikacji albo kiedy ich umiejętności nie są dopasowane do oferowanego zatrudnienia. Narzędzie to ma pomóc zarówno osobom wykształconym, które być może potrzebują pomocy w uznaniu swoich kwalifikacji, jak i osobom gorzej wykształconym, które potrzebują dalszej nauki i szkoleń, aby zdobyć kwalifikacje potrzebne na rynku pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: KE uruchomiła narzędzie, które ułatwi migrantom znalezienie pracy w UE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA