PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jest szansa na zmianę ustawy o delegowaniu pracowników?

  • Autor: PAP/JS
  • 20 wrz 2019 21:21

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber uważa, że jest ciągle szansa na zmianę niekorzystnych dla Polski i części krajów UE przepisów pakietu mobilności. Ten pakiet zakłada m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.

Jest szansa na zmianę ustawy o delegowaniu pracowników?
Weber wcześniej podczas spotkania ministrów ostrzegł, że skutki wejścia w życie regulacji tzw. pakietu mobilności będą negatywne dla środowiska (fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Weber wcześniej podczas spotkania ministrów ostrzegł, że skutki wejścia w życie regulacji tzw. pakietu mobilności będą negatywne dla środowiska.
  • Jak przekonywał, spowoduje on zwiększenie liczby przejazdów ciężarówek po europejskich drogach.
  • Zaapelował do polskich europosłów, aby przekonywali kolegów z innych państw, aby niekorzystne przepisy zostały usunięte z projektu.
  • O problemach rynku pracy będziemy rozmawiać podczas debaty "Rynek pracy", która odbędzie się 25 września podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. 

W piątek (20 września) w Brukseli ministrowie transportu dyskutowali o kwestiach związanych z pakietem mobilności. Głos w dyskusji zabrał też Weber, który powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że coraz więcej krajów członkowskich jest sceptycznych wobec regulacji w proponowanym kształcie.

"Pojawiali się nowi sojusznicy rozwiązań, które są przez nas krytykowane - Malta, Cypr, Irlandia. To też kraje, które podkreślają, że z perspektywy klimatu zapisy pakietu mobilności są niekorzystne" - przekazał Weber. Zaznaczył, że te trzy kraje dołączyły do bloku tworzonego m.in. przez Polskę, Bułgarię, Rumunię, Litwę, Łotwę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceminister poinformował, że "są też tacy (...), którzy głośno i oficjalnie nie krytykują tych zapisów, ale po cichu mówią, że myślą podobnie jak my i są coraz bardziej skłonni, żeby krytykować i negować tego typu zapisy pakietu mobilności". "Mamy nadzieję, że w efekcie kolejnych rozmów to przyniesie skutek i te zapisy zostaną wycofane" - zaznaczył Weber.

Jego zdaniem wtorkowe głosowania nad mandatem do negocjacji nad ostatecznym kształtem przepisów może być dla Polski i innych podobnie myślących krajów "przy odrobinie szczęścia korzystne". W tym kontekście zaapelował do polskich europosłów, aby przekonywali kolegów z innych państw, aby niekorzystne przepisy zostały usunięte z projektu.

Weber wcześniej podczas spotkania ministrów ostrzegł, że skutki wejścia w życie regulacji tzw. pakietu mobilności będą negatywne dla środowiska. Jak przekonywał, spowoduje on zwiększenie liczby przejazdów ciężarówek po europejskich drogach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jest szansa na zmianę ustawy o delegowaniu pracowników?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA