Jak znaleźć dobrą pracę z pomocą agencji zatrudnienia?

• Obecnie w Polsce działa ponad 6 tys. firm świadczących usługi rekrutacyjne oraz pośrednictwa pracy.
• Korzystając z usług agencji należy się upewnić czy spółka zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.
• Pracownicy rzadko analizują zalety poszczególnych form podjęcia pracy rozważając głównie warunki finansowe.


REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak znaleźć dobrą pracę z pomocą agencji zatrudnienia?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 sty 2016 19:49


Z usług profesjonalnych agencji zatrudnienia korzysta coraz więcej Polaków. Według danych Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia, obecnie w Polsce działa ponad 6 tys. firm świadczących usługi rekrutacyjne oraz pośrednictwa pracy. W porównaniu do statystyk Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej sporządzonych na koniec 2014 roku, to o około 1000 podmiotów więcej.

Z roku na rok rośnie nie tylko liczba agencji zatrudnienia, ale i liczba osób przyjętych do pracy dzięki tym instytucjom. Wśród zalet współpracy z agencją należy wymienić możliwość jednoczesnego dotarcia do szerokiej oferty proponowanych stanowisk pracy oraz profesjonalne doradztwo w zakresie przejścia przez proces rekrutacyjny.

Agencje współpracują z wieloma firmami na rynku, dlatego zawsze mogą zaproponować kandydatowi inny etat, gdyby nie otrzymał on stanowiska, o które się ubiegał. Współpraca z profesjonalną agencją oznacza też odciążenie kandydata w zakresie wielu czynności związanych z procesem rekrutacyjnym jak choćby wsparcie w przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Może on liczyć również na feedback czyli garść uwag po rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Wskazówki te pomagają uniknąć popełniania podobnych błędów przy kolejnych próbach znalezienia zatrudnienia. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy przy poszukiwaniu pracy, zwłaszcza, że usługa ta jest zawsze dla kandydatów bezpłatna.

- Monitorując konkretny rynek, agencje pośrednictwa coraz częściej specjalizują się np. w danej branży (np. finanse, farmacja) czy stanowiskach (np. eksperci IT, inżynierowie). Agencje rekrutacyjne z jednej strony wiedzą, jakich dokładnie pracowników szukają firmy, z drugiej są w stanie spełnić oczekiwania kandydatów wiedząc, co mogą im zaoferować potencjalni pracodawcy. Co więcej, rekruterzy jako pierwsi na rynku mają informację na temat planowanych przez firmy rekrutacji, dzięki czemu są w stanie bardzo dobrze dopasować ofertę pracy do kandydata - tłumaczy Jarosław Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, prezes firmy Wadwicz.

Jarosław Adamkiewicz, Fot. Mat. pras. Jarosław Adamkiewicz, Fot. Mat. pras.

Z jakimi agencjami współpracować?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.