Ile zarabiają hejterzy?

Znalezienie osób, które będą w sieci krytykowały działania innych, nie jest wcale trudne. Już od lipca sieć zasypywana jest ogłoszeniami osób, oferujących usługi marketingu szeptanego. Pod takim hasłem można znaleźć komentatorów na zamówienie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają hejterzy?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

16 paź 2015 14:17


Hejterzy oferują prowadzenie działań w mediach społecznościowych, na najpopularniejszych portalach czy forach internetowych. Komentują, podburzają dyskusję, dzielą się opinią, hejtują. Chwalą się posiadaniem umiejętności manipulowania, znajomością poprawnej polszczyzny i elokwencją.

Za swoje działania komentatorzy liczą sobie od wpisu. Wysokość stawek sprawdzili dziennikarze Spidersweb.pl, publikując na jednym z portali ofertę pracy w marketingu szeptanym i czekając na odzew.

- Stawki są naprawdę różne i zaczynają się od 1 zł za wpis o długości 1000 znaków, a kończą… No właśnie. Górna granica praktycznie nie istnieje, gdyż wszystko zależy nie tylko od liczby wpisów, ale również ich skuteczności – pisali.

Najtańszy komentator zgodził się pisać teksty o długości 2 tys. znaków za 1,2 zł. Najdroższą ofertę przedstawiły doświadczone dziennikarki. Za jeden tekst liczyły sobie 6 zł.

- Wynajęcie hejtera kosztuje i jest to „zabawa” droga. Wprawdzie podobno, co podkreślam, jeden taki wpis kosztuje od 0,5, do 1,5 zł, ale jeżeli spojrzeć na najbardziej komentowane artykuły, to można znaleźć pod nimi ok. 300-500 wpisów. Mnożąc to przez liczbę najważniejszych portali (ok. 50) daje to kwotę c.a. 20 tys. zł dziennie - mówi dr Wojciech Krzysztof Szalkiewicz, specjalista ds. marketingu politycznego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

xyz 2015-10-16 23:53:13

Serio za to komus placa?