×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Hotelarze solidarni z Ukrainą. Oferują nie tylko noclegi, ale też pracę

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 mar 2022 14:34

Branża turystyczna włączyła się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Hotelarze oferują nie tylko noclegi, ale także miejsca pracy w odbudowującej się po pandemicznym kryzysie branży.

Hotelarze solidarni z Ukrainą. Oferują nie tylko noclegi, ale też pracę
Z badania serwisu Noclegi.pl wynika, że aż 70 proc. spośród 2 tys. przedsiębiorców z branży hotelowej zaoferowało uciekającym przed wojną Ukraińcom bezpłatne noclegi (Fot. Vojtech Bruzek/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Aż 70 proc. spośród 2 tys. przedsiębiorców z branży hotelowej zaoferowało uciekającym przed wojną Ukraińcom bezpłatne noclegi. 
  • Hotelarze proponują też wsparcie w postaci całodziennego wyżywienia czy zapewnienia niezbędnego wyposażenia pochodzącego z własnych zasobów lub od zaprzyjaźnionych dostawców.
  • Niektórzy proponują też pracę oraz pomoc w nauce języka polskiego.

Z badania serwisu Noclegi.pl wynika, że aż 70 proc. spośród 2 tys. przedsiębiorców z branży hotelowej zaoferowało uciekającym przed wojną Ukraińcom bezpłatne noclegi. Pozostali są gotowi zapewnić zakwaterowanie w znacząco niższej cenie.

Prawie połowa ankietowanych jest w stanie przyjąć 5-10 osób, a 12 proc. badanych deklaruje przyjęcie nawet większej grupy.

Czytaj też: Specustawa otwiera przed Ukraińcami polski rynek pracy. Ale jest inny problem

- Na ogół właściciele nie chcą w dodatkowy sposób oznaczać w platformie rezerwacyjnej, że świadczą tego typu pomoc, uważając to za nie do końca właściwą formę promocji - mówi Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl.

- Gości, którzy potrzebują wsparcia, odnajdują, współpracując z lokalnymi władzami czy organizacjami pozarządowymi, proszą też o przekazanie ich danych do centrów pomocy uchodźcom - wyjaśnia Jaworska.

Nie tylko noclegi

Zakwaterowanie to tylko jedna z form pomocy. Hotelarze proponują też wsparcie w postaci całodziennego wyżywienia czy zapewnienia niezbędnego wyposażenia pochodzącego z własnych zasobów lub od zaprzyjaźnionych dostawców. Najczęściej są to ręczniki, koce, leki czy środki sanitarne.

- Na pytanie o inne pomysły na pomoc, najczęściej powtarzającą się odpowiedzią jest zatrudnienie - mówi Natalia Jaworska. - Praca dorywcza w nadchodzącym sezonie albo też na stałe. Hotelarze dodatkowo proponują potencjalnym pracownikom i ich rodzinom pomoc w nauce języka polskiego - dodaje.

Praca dla obywateli Ukrainy

Pracy w najbliższym sezonie może być w branży sporo, bo liczba rezerwacji na krajowe wakacje rośnie z dnia na dzień. Po chwilowym wstrzymaniu się Polaków od planowania wakacji ze względu na sytuację w Ukrainie ruch rezerwacyjny wrócił już do poziomu sprzed pandemii.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Hotelarze solidarni z Ukrainą. Oferują nie tylko noclegi, ale też pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA