Grupa Job otwiera biuro we Wrocławiu

W czerwcu 2015 r. we Wrocławiu uruchomiony został nowy oddział Grupy Job. Dolnośląskie biuro prowadzić będzie rekrutacje do pracy tymczasowej oraz stałej, między innymi w obszarze produkcji, handlu i administracji
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Job otwiera biuro we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 cze 2015 12:58


Najnowsze dane Polskiego Forum HR pokazują znaczący wzrost zatrudnienia pracowników tymczasowych w pierwszym kwartale 2015 roku w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Agencje pracy tymczasowej zrzeszone w PFHR zatrudniły w tym czasie łącznie ponad 123 tys. pracowników tymczasowych, co stanowi wzrost o 24 proc. w odniesieniu do poziomu zatrudnienia w roku 2014. Zauważalny jest wzrost zatrudnienia zarówno wśród kandydatów w wieku 50 i więcej lat, jak i osób młodszych, do 26 roku życia.

– Obserwując pozytywne trendy na rynku pracy tymczasowej, zdecydowaliśmy o rozszerzeniu działalności Grupy Job i otwarciu biura we Wrocławiu. Nowy oddział spółki pozwoli nam jeszcze efektywniej realizować projekty rekrutacyjne dla naszych klientów, pomagając im w zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników z miasta i okolic – wyjaśnia Katarzyna Rydzewska, wiceprezes Grupy Job.

Czytaj też: Randstad ma nowy oddział w Dąbrowie Górniczej

Grupa Job poszukiwać będzie kandydatów głównie w obszarach produkcji, handlu i administracji. Wśród ofert znajdować się będą również propozycje elastycznych form zatrudnienia, m.in. wsparcie czynności magazynowych czy pomoc przy inwentaryzacjach. Skąd decyzja o otwarciu nowego biura właśnie w stolicy Dolnego Śląska?

– Wrocław jest obecnie jednym z atrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w Polsce. Region dolnośląski dynamicznie się rozrasta, a firmy chętnie otwierają swoje oddziały w miejscowościach przyległych. Nowe podmioty to także nowe miejsca pracy. Już teraz obserwujemy wiele zapytań w zakresie profili kandydatów, którzy są poszukiwani na lokalnym rynku pracy zarówno pod kątem pracy stałej, jak i tymczasowej – wskazuje Paulina Dutkowiak, biznes menedżer we wrocławskim oddziale Grupy Job.

– Nasza obecność w województwie dolnośląskim to także plany rozwijania biznesu na obszar opolski, gdzie widzimy realną szansę wsparcia naszych partnerów biznesowych – dodaje Paulina Dutkowiak.

Nowe biuro Grupy Job zlokalizowane jest w centrum Wrocławia, przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 4/12 lok. 2. Wrocławski oddział jest już 11. biurem Grupy Job w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.