Gdańsk, Wypracuj Przyszłość: Praktyki i staże dla uczniów i studentów

Do 30 maja 2016 r. pełnoletni uczniowie ostatnich klas techników, ich absolwenci oraz studenci i absolwenci uczelni wyższych mogą zgłosić się do udziału w projekcie "Wypracuj Przyszłość".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdańsk, Wypracuj Przyszłość: Praktyki i staże dla uczniów i studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 maj 2016 11:11


Aby stać się uczestnikiem projektu należy zarejestrować swoje zgłoszenie na stronie projektu www.wypracujprzyszlosc.pl, a następnie wybrać oferty stażu. Uczestnik projektu może złożyć swoje zgłoszenie równocześnie do maksymalnie trzech firm, w odpowiedzi na trzy różne oferty.

"Wypracuj Przyszłość" to projekt staży całorocznych realizowany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Celem inicjatywy jest wola nawiązania relacji uczniów i ich przyszłych pracodawców, w tym pomoc uczniom ostatnich klas techników i ich absolwentom oraz studentom i absolwentom uczelni wyższych w zdobyciu doświadczenia zawodowego, a także ułatwienie im wejścia na rynek pracy.

Czytaj też: Dofinansowanie do zatrudnienia młodych: 157 mln zł dla przedsiębiorców z pomorskiego

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażystów i wypłaty im wynagrodzenia w minimalnej wysokości określonej w regulaminie projektu. Czas trwania stażu oraz formę zatrudnienia, indywidualnie określi fundator w porozumieniu ze stażystą. Staż powinien trwać co najmniej jeden miesiąc.

Partnerami projektu są Pracodawcy Pomorza i Olivia Business Centre.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.