×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ekonomia współdzielenia początkiem kariery

• Podwożenie autem, korepetycje, wyprowadzanie psa, wymiana mieszkaniami – oferowanie sobie nawzajem dóbr i usług staje się coraz popularniejsze.
• Tymczasowe zatrudnienie często ułatwia rozpoczęcie kariery, jednak polskie prawo nie zawsze to ułatwia.

Ekonomia współdzielenia początkiem kariery
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wejście na rynek pracy nie musi od razu wiązać się z otrzymaniem etatu.

– Czasem znacznie łatwiej zacząć karierę od zatrudnienia tymczasowego lub wykonywania usług w ramach gospodarki współpracy. Pozwala to zdobyć doświadczenie i spróbować swoich sił w różnych zawodach. To dobry sposób nabywania nowych umiejętności – mówi Bartosz Kaczmarczyk, prezes zarządu firmy Loyd.

Na oferowanie swojej pracy poza tradycyjnie rozumianym rynkiem w zamian za usługę lub opłatę decydują się najczęściej osoby chcące podjąć się jakiegoś zajęcia w niepełnym wymiarze. To znak naszych czasów – coraz więcej ludzi ceni sobie niezależność oraz elastyczne godziny pracy i nie ma ochoty podporządkowywać się klasycznym, korporacyjnym zasadom.

Prawo nie nadąża za tymi zmianami.

– Osoby uczestniczące w rynku ekonomii współdzielonej i traktujące otrzymywane na nim zlecenia jako główne źródło dochodu powinny założyć działalność gospodarczą. Nie robią tego jednak ze względu na zbyt wysokie koszty prowadzenia firmy. Estonia wyszła naprzeciw temu problemowi i wprowadziła uproszczone opodatkowanie dla dorabiających obywateli. W Polsce nadal jest wiele do zrobienia w tej kwestii – uważa ekspert.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ekonomia współdzielenia początkiem kariery

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • młoda 2016-02-29 22:24:18

    bo na początek swojej drogi zawodowej trzeba mieć pomysł. ja wiedziałam,że chcę się dużo nauczyć zanim pójdę do pierwszej pracy. i tak trafiłam do impela. tu mogę robić to wszystko co będę robić w swojej zawodowej pracy jako księgowa ;) nowe programy, a nie parzenie kawy, to jest to!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA