Duda: Musimy powstrzymać emigrację kreatywnych młodych ludzi

- Musimy powstrzymać falę emigracji, która porywa do wyjazdów z naszych krajów tak wielu zdolnych, kreatywnych młodych ludzi - mówił prezydent Andrzej Duda w Łańcucie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duda: Musimy powstrzymać emigrację kreatywnych młodych ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 paź 2016 13:31


Duda podkreślił, że dynamiczny rozwój regionu w ramach UE wymaga poprawy perspektywy młodych ludzi z Czech, Węgier, Słowacji i Polski.

- Musimy powstrzymać falę emigracji, która dotyka nasze społeczeństwa, która porywa do wyjazdów z naszych krajów tak wielu zdolnych, kreatywnych młodych ludzi. Musimy zrobić wszystko, by stworzyć im perspektywę godnego i atrakcyjnego rozwoju we własnych ojczyznach - powiedział polski prezydent.

Andrzej Duda mówił także o aktywizacji potencjału politycznego, gospodarczego i społecznego V4 na rzecz zwiększenia roli państw w strukturach europejskich. Zaznaczył, że Europa stoi wobec wyzwań, z których chyba najpoważniejszym - ocenił - jest perspektywa podziałów.

Czytaj też: Nowy kierunek emigracji zarobkowej Polaków

- Tak, chcemy realizować nasze narodowe cele i aspiracje, chcemy jednak czynić to we wspólnej zjednoczonej Europie. Nie chcemy unii krajów lepszych i gorszych, silniejszych i słabszych. Dlatego Grupa Wyszehradzka musi być dziś aktywnym i zdeterminowanym rzecznikiem europejskiej jedności - oświadczył Andrzej Duda.

Na zamku w Łańcucie w piątek rozpoczęło się dwudniowe spotkanie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej; biorą w nim udział przywódcy: Polski Andrzej Duda, Słowacji Andrej Kiska, Czech Milosz Zeman i Węgier Janos Ader.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2016-10-14 16:25:00

Przecież Polacy uciekają już nie tylko na zachód ale do Czech i Słowacji ze względu na lepsze zarobki. Zapowiadane nowe obciążenia podatkowe mogą dodatkowo pogonić do Czech naszych małych przedsiębiorców...