Donald Tusk: Musimy opracować politykę zawracania imigrantów

- Musimy opracować na nowo politykę zawracania imigrantów. To brzmi przykro, ale w sposób odpowiedzialny można mówić o przyjęciu tylko określonej grupy - mówi Donald Tusk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Donald Tusk: Musimy opracować politykę zawracania imigrantów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 maj 2015 9:21


W wywiadzie udzielonym "Polsce The Times" na temat problemów politycznych w Europie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poruszył również gorący - także w Polsce - temat uchodźców z Afryki.

Unia nie jest w stanie przyjąć wszystkich uchodźców, uważa Tusk. - "Ci, którzy mówią: otwórzmy szeroko drzwi, są cyniczni, bo wiedzą, że to niemożliwe. Ja jestem realistą, uważam, że przede wszystkim musimy opracować na nowo tzw. return policy, czyli politykę zawracania tych ludzi. To brzmi przykro, ale w sposób odpowiedzialny można mówić o przyjęciu tylko określonej grupy imigrantów. Jest mało chętnych, by powiedzieć to wprost. Uważam, że nie ma alternatywy dla takiego myślenia".

Zapytany czy Polska powinna przyjmować imigrantów, Tusk odpowiada: - "Gdy określimy limity i kryteria udzielania azylu oraz logistykę zatrzymywania i cofania nielegalnych imigrantów oraz ustalimy pulę uchodźców, na którą Unia wyrazi zgodę, wtedy wszyscy solidarnie powinni ich przyjąc. Jeśli oczekujemy solidarności w sprawie Wschodu, musimy pokazać, że jesteśmy gotowi na solidarność w sprawie Południa"

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

niobe 2015-05-19 09:39:49

Trzeba się zastanowić nad przyczynami tak masowego uchodźstwa. Czyż nie doprowadziła do tego polityka państw zachodnich, na czele z USA (w tym działania militarne), która doprowadziła do obalenia Kadaffiego, niech teraz te państwa przyjmują uchodźców! Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.