Dodatkowy zarobek przed świętami

Zwiększenie popytu na towary i usługi przed Boży Narodzeniem to większe zapotrzebowanie na pracowników. Czas najintensywniejszych poszukiwań kandydatów do pracy dorywczej to druga połowa listopada.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dodatkowy zarobek przed świętami

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

17 lis 2015 17:58


Polacy co roku przeznaczają coraz więcej środków na świąteczne przygotowania. Zwiększona konsumpcja przekłada się na generowanie nowych miejsc pracy. W sezonie przedświątecznym potrzeba zatrudnienia zwiększa się przede wszystkim w przedsiębiorstwach związanych z handlem, usługami, dystrybucją i w branży HoReCa.

Chcąc zdążyć z realizacją zamówień, firmy szukają dodatkowych rąk do pracy za pośrednictwem agencji zatrudnienia, które szybko i skutecznie pozyskują kandydatów. Dla wielu osób to szansa zdobycia nowego doświadczenia i zarobienia dodatkowych pieniędzy na elastycznych warunkach.

W LeasingTeam rekrutacje pracowników rozpoczynają się w ostatnich dniach października, a ich intensyfikacja następuje pod koniec listopada.

Dodatkowa praca w centrach handlowych

Już od początku grudnia centra handlowe organizują akcje promocyjne i animacje mikołajkowe. W związku z tym perfumerie, supermarkety i sklepy z zabawkami zatrudniają hostessy i animatorów do wsparcia sprzedaży, a także odegrania roli świętego Mikołaja lub Śnieżynki oraz opieki nad najmłodszymi klientami.

Galerie handlowe często korzystają ze wsparcia osób ze zdolnościami manualnymi do prowadzenia zabaw dla dzieci, np. malowania twarzy, czy tworzenia świątecznych ozdób. Za tego rodzaju prace można zarobić kilkanaście złotych na godzinę.

Coraz częściej centra handlowe i dyskonty oferują swoim klientom możliwość przygotowania koszy świątecznych, a także usługę pakowania prezentów, a to wymaga zaangażowania dodatkowych pracowników.

Z kolei w drugiej połowie grudnia sieci marketowe wydłużają godziny otwarcia, co wymusza zwiększenie liczby personelu obsługującego kasy i poszczególne działy. Liczba pracowników do obsługi klientów wzrasta nawet dwukrotnie.

Wymagania dotyczące kandydatów nie są wygórowane. W centrach handlowych liczy się przede wszystkim łatwość w nawiązywaniu kontaktu z klientem i uprzejmość. Praca dorywcza w okresie przedświątecznym często jest w wymiarze 8 godzin dziennie, w tym w weekendy i w późnych godzinach wieczornych, w związku z tym bardzo ważna jest także elastyczność i dyspozycyjność kandydatów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.