Do Niemiec przybyło blisko milion imigrantów. Ponad połowa z Syrii

Faktyczna liczba imigrantów w Niemczech jest wyższa od prognoz przedstawianych przez MSW w połowie roku - przyznał szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Do Niemiec przybyło blisko milion imigrantów. Ponad połowa z Syrii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 gru 2015 17:40


W Niemczech od początku 2015 roku do końca listopada zarejestrowano 965 tys. imigrantów - poinformował Thomas de Maiziere. Ponad połowa uchodźców przyjechała z Syrii. Rząd spodziewał się w całym 2015 roku 800 tys. osób.

De Maiziere przyznał, że faktyczna liczba imigrantów jest wyższa od prognoz przedstawianych przez jego resort w połowie roku. Powodem jest - jak wyjaśnił - obserwowany od połowy sierpnia gwałtowny wzrost liczby migrantów.

Ze względu na długi czas oczekiwania wnioski o przyznanie azylu bądź statusu uchodźcy złożyło tylko 425 tys. osób. Liczba wniosków nierozpatrzonych wzrosła do prawie 356 tys.

Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) krytykowany jest za zbyt powolne rozpatrywanie wniosków. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zaatakował na łamach "Die Welt" de Maiziere'a zarzucając mu, że "pomimo płynących od lat sygnałów ostrzegawczych nie radzi sobie ze sprawnym załatwianiem wniosków".

De Maiziere powiedział, że w minionych dwóch tygodniach liczba imigrantów przekraczających niemiecką granicę znacznie spadła. "To nie jest jeszcze zmiana tendencji, ale w każdym razie dobra wiadomość" - powiedział minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.