Dla uchodźców nie zabraknie pracy

Według ekonomistów pracy wystarczy dla wszystkich. Uzupełnianie kadr imigrantami ma być w Polsce coraz powszechniejsze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dla uchodźców nie zabraknie pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

8 wrz 2015 9:18


Rząd zastanawia się, co zrobić z uchodźcami, którzy do nas trafią. Resort pracy uważa, że można im znaleźć w Polsce pracę, a ekonomiści są przekonani, że nie zbraknie jej także dla innych emigrantów - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak powiedział gazecie wiceminister pracy Jacek Męcina, można wykorzystać m.in. współpracę sektora publicznego z agencjami zatrudnienia w ramach zlecania usług aktywizacyjnych dla długotrwale bezrobotnych. Dla części uchodźców można takie usługi zamówić. Ponadto możemy też skorzystać z unijnych pieniędzy - nie tylko na subsydiowanie pracy, ale także na naukę języka.

Naturalne uzupełnienie kadr

Z badania przeprowadzonego w lipcu przez Work Service wynika, że aż 67 proc. pracodawców nie miałoby oporów przed daniem pracy osobie z odmiennego kręgu kulturowego. Zdaniem ponad jednej piątej badanych przedsiębiorców, naturalnym źródłem uzupełnienia deficytów kadrowych będą przybysze z Europy Środkowej i Wschodniej. 20 proc. firm ręce pracy widzi na Ukrainie. Z sytuacji demograficznej Polski wynika, że uzupełnianie deficytu siły roboczej przez imigrantów będzie coraz powszechniejszym zjawiskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

teresa 2015-09-08 13:41:36

boże nie ma dla Polaków pracy na takie bezrobocie w biedzie trzeba żyć a dla innych jest praca