PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Dentyści z dyplomem spoza UE łatwiej rozpoczną w Polsce pracę

Kwestie braku kadr i problemy obywateli polskich, którzy skończyli studia medyczne poza Unią Europejską z rozpoczęciem pracy w kraju skłoniły posła byłej kadencji Pawła Pudłowskiego do wystosowania na ten temat interpelacji. W odpowiedzi na jego pytania wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko wyjaśnia szczegóły planowanych rozwiązań.

Dentyści z dyplomem spoza UE łatwiej rozpoczną w Polsce pracę
fot.pixabay
REKLAMA

29-31 października 2019 r. odbędzie się posiedzenie komisji prawniczej dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko przypomniała, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowników podmiotów leczniczych borykających się z brakiem kadry medycznej, a co za tym idzie z trudnościami w zapewnieniu ciągłości udzielania niektórych świadczeń zdrowotnych, minister zdrowia zaproponował wprowadzenie przepisów, które mają na celu umożliwienie podmiotom wykonującym działalność leczniczą zatrudnianie na czas określony, nie dłuższy niż 5 lat lekarzy i lekarzy dentystów, którzy uzyskali tytuł specjalisty poza granicami UE.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To rozwiązanie ma przede wszystkim ułatwić obywatelom polskim, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe poza UE, możliwie szybkie podjęcie zatrudnienia w zawodzie lekarza lub lekarza dentysty w Polsce.

Więcej czytaj tutaj

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dentyści z dyplomem spoza UE łatwiej rozpoczną w Polsce pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA