Delegowanie pracowników: Polska i Francja podpisały deklarację o współpracy

Minister Elżbieta Rafalska spotkała się w sprawie delegowania pracowników z Myriam El Khomri, minister pracy, zatrudnienia, kształcenia zawodowego i dialogu społecznego Republiki Francuskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Delegowanie pracowników: Polska i Francja podpisały deklarację o współpracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl

13 paź 2016 19:49


Rozmowy dotyczące zmian w dyrektywie w sprawie delegowania pracowników w ramach świadczenia usług miały na celu wzajemne wyjaśnienie stanowisk prezentowanych w tym zakresie. 

Po przeprowadzeniu rozmów Minister Rafalska i minister El Khomri podpisały deklarację o współpracy w dziedzinie delegowania pracowników, inicjującą porozumienie o charakterze operacyjnym, otwierające nowe możliwości współpracy.

Deklaracja przewiduje organizowanie regularnych spotkań przedstawicieli obu ministerstw, w celu stworzenia ramowych warunków dla wymiany informacji w zakresie delegowania pracowników, środków kontrolnych, oraz wdrażania przepisów prawa Unii Europejskiej, obejmujących tę problematykę. Celem tych spotkań jest stworzenie możliwości dla wzajemnego zrozumienia prezentowanych stanowisk i wspólnego omawiania niektórych problemów praktycznych.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.