×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Cztery kroki do skutecznej rekrutacji pracowników tymczasowych

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 9 wrz 2019 17:32

Odpowiednie kanały komunikacyjne, właściwe sformułowanie treści ogłoszenia, wsparcie agencji pracy tymczasowej oraz nieprzerwane poszukiwanie. To elementy, na które powinny zwrócić uwagę firmy planujące zatrudnienie pracowników tymczasowych.

Cztery kroki do skutecznej rekrutacji pracowników tymczasowych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Branża sprzedażowa, produkcja, sprzątanie czy opieka nad dziećmi, hotelarstwo czy call center. To sektory, w których bez problemu znajdziemy ogłoszenia o pracę tymczasową.
  • Dla firm ta forma zatrudnienia jest wygodnym rozwiązaniem. Zapewniają sobie w ten sposób możliwość dopasowania liczby pracowników do aktualnego zapotrzebowania.
  • Jak skutecznie rekrutować osoby do pracy na kilka miesięcy? Podpowiada Natalia Bogdan z agencji pośrednictwa pracy Jobhouse.

Jak mówi Bogdan, firmy, które potrzebują pracowników tymczasowych, zazwyczaj zwracają się z prośbą o wsparcie do agencji zatrudnienia tymczasowego, która pośredniczy w kontaktach między pracownikiem a firmą. Formalnie to one zatrudniają rekrutowanych przez siebie ludzi na podstawie umowy na czas określony lub umowy zlecenie. Współpracujące z nimi przedsiębiorstwa przyjmują na siebie jedynie rolę pracodawcy wyznaczającego pracownikowi zadania i kontrolującego ich wykonywanie.

- Tak jak przy każdej rekrutacji tutaj również pojawia się kluczowe pytanie – jak skutecznie przeprowadzić rekrutację, by wybrać odpowiednich pracowników. Trzeba też pamiętać, że są pewne "haczyki", na przykład dotyczące tego, że wszystkie okresy zatrudnienia jednej osoby nie mogą łącznie przekraczać 18 miesięcy - mówi Natalia Bogdan z agencji pośrednictwa pracy Jobhouse.

Cztery kroki do skutecznej rekrutacji

Mówiąc o elementach, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania pracowników tymczasowych, wskazuje na korzystanie z odpowiednich kanałów do komunikowania się.

- Bardzo wiele zależy od tego, jakiego typu pracownika poszukujemy. Pod tym kątem należy dobierać kanały komunikacyjne - czyli w dzisiejszych czasach głównie portale internetowe, na których zamieścimy nasze ogłoszenie. Jeżeli poszukujemy pracowników fizycznych, to raczej nie powinniśmy publikować anonsu na GoldenLine czy LinkedIN. Są to miejsca przeznaczone dla kandydatów średniego i wyższego szczebla. Tu zdecydowanie lepsza będzie Gratka.pl czy Pracuj.pl. I na odwrót. Warto również wiedzieć, że są też specjalne odrębne serwisy dla osób niepełnosprawnych, takie jak choćby Integracja.pl - podpowiada ekspertka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Cztery kroki do skutecznej rekrutacji pracowników tymczasowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA