Czas to pieniądz. Wiedzą o tym pracownicy tymczasowi

Załoga "just in time" to źródło oszczędności dla przedsiębiorstwa. Jak zatrudniać i zarządzać pracownikami radzą agencje pracy tymczasowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czas to pieniądz. Wiedzą o tym pracownicy tymczasowi

PODZIEL SIĘ


Autor: KK

26 lut 2013 14:17


Firma dzięki zastosowaniu pracy tymczasowej uzyskuje możliwość kształtowania liczebności załogi "just in time", czyli posiadania dokładnie tylu pracowników, ilu w danej chwili jest potrzebnych.

Codzienne dopasowywanie poziomu obsady do aktualnego zapotrzebowania jest źródłem znacznych oszczędności dla przedsiębiorstwa i pozwala z nawiązką pokryć koszty marży agencji.

Zacieśniając relację z agencją pracy tymczasowej i powierzając jej dodatkową liczbę zadań związanych z zatrudnianiem i zarządzaniem pracownikami, może wygenerowaniem dodatkowych oszczędności.

W ten sposób można zredukować część godzin nadliczbowych, bo agencja przejmie planowanie obsady i czasu pracy. Rozwiązaniem jest też ograniczenie liczby szkoleń oraz zoptymalizowanie dopasowania zatrudnionych do stanowisk pracy, co wpłynie bezpośrednio na efektywność pracy.
Agencja pracy tymczasowej może również zająć się wyeliminowaniem kosztów związanych z przestojem czy np. niewykonaniem planu produkcyjnego na czas, dzięki elastycznemu i szybkiemu zastępowaniu osób nieobecnych i zapewnieniu 100-proc. obecności pracowników. Ograniczone zostaną w ten sposób koszta związane z zatrudnianiem nowych pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.