×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Coraz więcej pracowników z zagranicy w Polsce w 2018 r.

Firmy radzą sobie z niedoborem pracowników zatrudniając obcokrajowców. Póki co w Polsce najbardziej dominującą grupą są Ukraińcy. Czy wkrótce się to zmieni? Kogo jeszcze będą zatrudniać polscy pracodawcy? Poznajcie opinie zebrane przez nas wśród najważniejszych osób z branży HR w Polsce.

- Wykorzystanie pracowników zagranicznych jest dziś widocznym trendem, którego zwiększenia można spodziewać się w 2018 r. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach związanych z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce. Pewnym utrudnieniem będą dodatkowe obowiązki związane z zatrudnianiem obywateli ze Wschodu. Pracodawcy mogą się jednak spodziewać większej podaży pracowników z Białorusi, którzy coraz mniej pracy znajdują u siebie oraz na terenie Rosji. Warto pamiętać o rosnącej liczbie osób z Azji przebywających w Polsce i pracujących tu legalnie z uwagi na status studenta.

Innym trendem będzie wykorzystanie nowych technologii, jak np. robotyka i automatyzacja pracy, także tej biurowej. Mapowanie najbardziej pracochłonnych procesów umożliwia bowiem ich optymalizację i automatyzację. Takie rozwiązania wchodzą w życie już dziś i należy spodziewać się intensyfikacji tego zjawiska - komentuje dr Karol Raźniewski, associate partner w zespole people advisory services EY Polska. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

       

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Coraz więcej pracowników z zagranicy w Polsce w 2018 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA