×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Coraz więcej polskich firm chce płacić Ukraińcom więcej niż Polakom

 • KDS
 • 16 mar 2023 20:00

Pracownicy z Ukrainy są już w co drugiej firmie w Polsce. Coraz częściej zajmują specjalistyczne stanowiska. Pracodawcy zapytani o to, za co najbardziej cenią kadrę ze Wschodu, wskazują na szybką adaptację (44 proc.), pracowitość (39 proc.) oraz szybką naukę języka (32 proc.).

Coraz więcej polskich firm chce płacić Ukraińcom więcej niż Polakom
Aktualnie niemal co drugi przedsiębiorca deklaruje, że zatrudnia kadrę ze Wschodu (fot. Unsplash/Zoe Schaeffer)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Coraz więcej polskich przedsiębiorstw ma w zespole pracowników ze Wschodu. Także coraz więcej firm jest gotowych płacić im więcej niż Polakom.
 • Skłonnych płacić obywatelowi Ukrainy więcej „na rękę” niż Polakowi na tym samym stanowisku jest aktualnie 31 proc. firm.
 • Obecnie nieco więcej niż co piąty pracownik z Ukrainy zarabia w przedziale 22,8-24,9 zł za godzinę brutto. Niemal co trzeci otrzymuje od 25 zł do 29,9 zł.
 • O sytuacji zawodowej Ukraińców będziemy rozmawiać m.in. 24 kwietnia podczas sesji "Ukraina – wojna, wsparcie, odbudowa" w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Agencja zatrudnienia Personnel Service opublikowała wyniki najnowszego „Barometru Polskiego Rynku Pracy”. W badaniu sprawdza m.in. jak zmienia się podejście przedsiębiorców do pracowników ze Wschodu.

Ukraińcy obecni są już w co drugiej firmie w naszym kraju 

Z raportu wynika, że zatrudnienie Ukraińców w firmach w Polsce rośnie. Aktualnie niemal co drugi przedsiębiorca deklaruje, że zatrudnia kadrę ze Wschodu – to wzrost o 7 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniej edycji badania i o 15 pkt. proc. w porównaniu rok do roku.

Co więcej, 30 proc. firm przyznaje, że planuje zatrudniać Ukraińców w ciągu najbliższych 12 miesięcy – to niemal tyle samo, co w poprzedniej edycji badania
(29 proc. - listopad 2022).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (13)

Do artykułu: Coraz więcej polskich firm chce płacić Ukraińcom więcej niż Polakom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jaga 2023-03-20 15:42:27

  Sasin powiedział, że ukraińcy mają być polską elitą a rzecznik MSZ Jasina powiedział, że jesteśmy sługami ukraińców. Takim ludziom dajemy władzę aby decydowali o naszym losie. Polacy zmądrzejcie, uczcie się z historii.

 • Obcy 2023-03-19 22:49:14

  Precz z brudasami smierdzielami na wojne do swoj go kraju

 • Jędrek 2023-03-19 19:29:36

  Ukry to śmierdziele i prostytutki !!! Won na Ukrainę tam jest banderowskie miejsce !

 • Hektor 2023-03-19 15:29:46

  Przedsiębiorcy dostają od rządu 800 zł dopłaty do każdego ukraińca i jest okazja do podlizania się rządowi. Polscy przedsiębiorcy to cieńkie bolki, zamiast stworzyć silne lobby to zgięci w pół przyjmują każde idiotyczne wymysły rządu.

 • Mela 2023-03-19 00:31:03

  Większej bzdury nie czytałam . Propaganda wszędzie. Pracodawca jest skłonny płacić więcej bo ktoś jest z Ukrainy.😜🤣 W dzisiejszych nędznych czasach firmy tylko myślą jak zapłacić mniej pracownikom żeby ciąć koszty. I obojętne im jest to z jakiego kraju jest pracownik .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA