Coraz więcej Polaków emigruje. Mimo, że jest praca w kraju

• TNS Polska na zlecenie Polskiego Radia 24 zapytało Polaków, czy ktoś z ich rodziny pracuje obecnie za granicą? 39 procent respondentów odpowiedziało, że tak, 61 procent zaś, że nie.
• Te dane pokazują, że wielu z nas ma kogoś w rodzinie, kto obecnie przebywa i pracuje poza granicami naszego kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej Polaków emigruje. Mimo, że jest praca w kraju

PODZIEL SIĘ


Autor: PolskieRadio.pl

10 paź 2016 8:43


Każdemu z nas temat emigracji jest bliski, bo albo ktoś z naszej rodziny, albo z przyjaciół i znajomych, przebywa za granicą, komentuje wyniki badania Andrzej Kubisiak z Work Service. 

- Niepokojący jest fakt, że znacząca większość tych osób, które dzisiaj przebywają za granicą, jest tam już długo. Są to osoby, które będzie bardzo trudno przywrócić na polski rynek pracy. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że dynamika tych wyjazdów wcale nie hamuje. Tylko w ubiegłym roku Główny Urząd Statystyczny odnotował ponad 70 tys. nowych wyjazdów do pracy za granicą. Jeżeli spojrzymy na dane w perspektywie ostatnich kilku lat, to ta dynamika wzrostowa stale się utrzymuje. Nie widać dużego wyhamowania, pomimo tego, że sytuacja na polskim rynku pracy faktycznie bardzo mocno się poprawiła. Dostępność pracy jest dziś bardzo duża – zaznacza gość Polskiego Radia 24.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bella 2016-11-08 01:22:48

Ludzie , wiejcie z tego folwarku! Niebawem wcielą Was do OT i każa walczyć za Antosia z Mon! To CHORY FACET ,który wwyrzuci nas z UNII!

Nienawidze tego kraju komunistycznego 2016-11-07 14:39:05

Niewiem kto pisał ten artykuł ale musiał być nieźle naćpany.Pracy w tym kraju niema żadnej za godziwe pieniądze. Morawiecki chce ściągnąć 5 milionów ukrainców.Połowa polaków w wieku produkcyjnym nie pracuje 14 milionów. Opłaty za mieszkanie rosną a zarobki stoją w miejscu albo spadają na umowie zlecenie. Kumoterstwo złodziejstwo prawników polityków urzędników odechciewa się żyć w tym katolibanie. Inwigilacja przez rząd Szydło każą nam jeść GMO. Podpisanie przez PIS CETA niekorzystnej umowy gospodarczej dla obywateli(rolnictwo nasiennictwo).

glaertes 2016-10-31 15:52:55

Żydowski Plan dla Polski jest realizowany konsekwentnie od 1945 roku. Potomek Jakuba Bermana (p. Borowski) wie 6to najlepiej) ! Szalom. Napchani, przeżarci śmieciowym jedzeniem goje wpatrzeni w plazmowe ekraniki i elektroniczne gadżety już podpisali na siebie wyrok : CETA i Woda