Coraz lepsze wyniki agencji zatrudnienia w Polsce

Jakie są obroty agencji zatrudnienia w Polsce? Na czym zarabiają najwięcej i jaki jest profil polskiego pracownika tymczasowego? Dowiecie się z raportu "Rynek Agencji Zatrudnienia w 2013 r." Polskiego Forum HR.

Autor: Jolanta Miśków 25 kwi 2014 5:59

REKLAMA
Wyniki 21 agencji zrzeszonych w Polskim Forum HR (wśród nich jest m.in. Randstad, Adecco czy Manpower Group) dowodzą, że rynek pracy tymczasowej przeżywa ożywienie. Obroty agencji PFHR z zakresu pracy tymczasowej wyniosły w 2013 r. ponad 2 miliardy zł i wzrosły aż o 16,6 proc. w porównaniu z rokiem 2012. Na wykresie przedstawione są obroty ze sprzedaży z zakresu pracy tymczasowej w poszczególnych kwartałach 2009-2013 r. (wyrażone w mln zł).

Puls HR Puls HR

Coraz lepsze wyniki agencji zatrudnienia w Polsce


REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Gość 2014-11-02 11:46:00

Kiedy państwo polskie weźmie do rąk liczydło i policzy jaki skutek dla kraju i jego obywateli ma forowanie takich agencji psujących rynek pracy? Przecież widać gołym okiem, że bezrobocie rośnie - dzisiaj sąsiad, jutro kolega , a wkrótce i ty czytelniku ...

niepo 2014-07-26 15:08:54

ludzie, wszystko co piszecie to bzdury, jakaś część zatrudnionych w agencjach niewolników, to faktycznie prace na czas określony, ale lwia część, to ci sami ludzie, w tych samych firmach, przy tych samych czynnościach, tyle że nie nazywają się fundusz osobowy, a usługa obca, za mniejsze pieniądze i łatwiej ich zwolnić, w to miejsce zatrudnia się menedżerów od siedmiu boleści, biorą w pytę kasy i nic nie robią, fundusz osobowy nie rośnie, dla nich są odprawy, kodeks pracy, to już jest zjawisko masowe włącznie ze spółkami skarbu państwa, którzy otrzymują tytuły pracodawców roku, itp. to przekręt na masowa skalę,

koko 2014-04-27 10:49:04

obiekcie NiT, a moze ten wskaznik dowodzi że rosnie liczba pracowników tymczasowych i zapotrzebowanie na takowych???? Genralnie wieszcza wrózbici od lat że zmierzch etatu to kwestia czasu, w niedalekiej przyszłości wszyscy bedziemy pracownikami tymczasowymi , TYMCZASOWYMI, wielu to przeraża, że złudne poczucie bezpieczeństwa i stabilności ulotni się, ale w te strone to idzie, zamiast sleczeć na etacie będziemy zatrudniani, wynajmowani do realizacji konretnych prac, zadań. na czas okreslony, i tak nawet jest dzis, np spółka akcyjna jak potrzebuje podniesć wartośc firmy czy rozładowac napięcie, to sie dotrudnia a pózniej zwalnia, ... czyz nie?