Co skłoni Polaków w Londynie do powrotu do kraju?

Przekonajcie się, czy jest coś, co mogłoby przekonać Polaków mieszkających w Londynie do powrotu do kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co skłoni Polaków w Londynie do powrotu do kraju?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sie 2015 20:37


"Do powrotu do Polski z pewnością skłoniłaby mnie dobra oferta pracy, z dobrymi warunkami finansowymi, które pozwoliłyby na nie gorszy standard życia niż tutaj, w Wielkiej Brytanii" - mówi PAP jedna mieszkających w Londynie Polek nagrana w ulicznej sondzie.

Czytaj się: Emigracja młodych nie rozbija się tylko o pieniądze

"Płace w Polsce nie są na tyle przyzwoite, żeby godnie, dobrze żyć. Tutaj tracąc pracę, mam szansę na inną. Tam (w Polsce) - już nie" - podkreśla kolejny rozmówca.

Wielu jest też takich, którzy przeprowadzki do Polski w ogóle nie rozważają. "Obecnie nic nie jest w stanie skłonić mnie do powrotu do Polski. Nie sądzę, że w najbliższym czasie nastąpią jakieś wielkie zmiany. Eldorado na pewno nie będzie" - mówi jedna z mieszkających w Londynie Polek.

Czytaj też: Rafał A. Ziemkiewicz: Młodzi Polacy emigrują bo mają dość pływania w kisielu

Duda utworzy biura ds. Polonii i Polaków

W czwartkowym orędziu do Zgromadzenia Narodowego wygłoszonym po zaprzysiężeniu, prezydent Andrzej Duda zapowiedział m.in. utworzenie biura ds. Polonii i Polaków.

Prezydent ocenił też, że największym problemem są wyjeżdżający od lat z Polski młodzi ludzie "za pracą, za godnym życiem, szukający dla siebie szans". Podkreślił, że potrzebne jest wsparcie dla polskich przedsiębiorców, którzy mają tworzyć miejsca pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.