Co robią au-pair? Słaba ta praca, zarobki też?

Urocze francuskie dzieci, dużo czasu wolnego, darmowe zakwaterowanie, możliwość nauki języka francuskiego, zwiedzanie - tak wygląda praca niani we Francji? Niestety nie. Rzeczywistość może rozczarować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co robią au-pair? Słaba ta praca, zarobki też?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 kwi 2016 15:42


Wiele młodych osób decyduje się na wyjazd do Francji i pracę jako au-pair. Liczą na dobre zarobki, dużo czasu wolnego i okazje do zwiedzania. Rzeczywistość potrafi być jednak daleka od tych oczekiwań.

Jak pisze Katie Warren na łamach "The Local", praca au-pair często nie kończy się na opiece nad dziećmi. To również wykonywanie szeregu innych czynności - sprzątanie, gotowanie, prasowanie, robienie zakupów i serwowanie kolacji całej rodzinie. Krótko mówiąc - niania to nie tylko niania, ale i pomoc domowa zarazem.

Zarobki też mogą rozczarować. Minimalna tygodniowa stawka dla au-pair we Francji wynosi 80 euro. Więc nawet jeszcze komuś się poszczęści i nie będzie pomocą domową, a nianią faktycznie, i będzie miał sporo wolnego czasu, to i tak może mu nie wystarczyć pieniędzy na to, by cieszyć się urokami tego kraju. Oczywiście są rodziny, które płacą więcej, ale to raczej wyjątki, niż reguła.

Poza tym au-pair musi się przygotować na wszystko - również na rodzinne burze. Według autorki artykułu, praca au-pair to bycie w gotowości przez 24 godziny na dobę i zero prywatności - szczególnie, jeśli mieszka w tym samym domu, w którym opiekuje się dzieckiem.

- Dzieciaki traktują nas jak członka rodziny. Wchodzą do pokoju bez pukania, nawet jeśli to jest akurat nasz czas wolny i chcemy odpocząć - żali się Warren.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.