PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Co piąta osoba szuka wakacyjnej pracy. Gdzie?

  • Justyna Koc
    jk
  • 16 lip 2019 10:56

Co piąty podejmujący wakacyjne zatrudnienie będzie pracował przy zbiorze owoców i warzyw, 10 proc. podejmie się pracy na stanowisku sprzedawcy, a 8 proc. - pracy fizycznej.

Co piąta osoba szuka wakacyjnej pracy. Gdzie?
Adobe Stock
REKLAMA
  • 1 na 5 polskich pracowników zamierza podjąć wakacyjną pracę dorywczą (19 proc.) - wynika z najnowszego "Monitora Rynku Pracy" firmy Randstad.
  • Spośród osób, które podejmą się pracy wakacyjnej, 56 proc. zamierza wziąć bezpłatny urlop u aktualnego pracodawcy, 22 proc. zamierza zrezygnować z dotychczasowego zatrudnienia.
  • 64 proc. poszuka zatrudnienia w miejscu zamieszkania, a 15 proc. wyjedzie za granicę.

Jak wynika z najnowszego "Monitora Rynku Pracy" firmy Randstad, 1 na 5 polskich pracowników zamierza podjąć wakacyjną pracę dorywczą (19 proc.). Na wschodzie Polski zrobi tak nawet co czwarty ankietowany.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na sezonowe zatrudnienie w lecie najczęściej zamierzają się zdecydować mieszkańcy wsi w obrębie aglomeracji (31 proc.), mężczyźni (21 proc.), osoby w wieku od 18 do 29 lat (40 proc., nawet 8 razy częściej niż osoby w wieku od 50 do 64 lat), ankietowani z wykształceniem podstawowym (26 proc.).

Czytaj też: Praca sezonowa? Najczęściej na tych trzech stanowiskach

Wakacyjnego zajęcia zamierzają szukać kasjerzy, sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta (36 proc.), inżynierzy (34 proc.), robotnicy niewykwalifikowani (30 proc.), osoby zatrudnione w oparciu o umowy cywilno-prawne (43 proc., niemal cztery razy częściej niż zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony), pracownicy branży hotelarskiej i gastronomii (32 proc.), handlu i napraw pojazdów (29 proc.) oraz finansów i ubezpieczeń (22 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Co piąta osoba szuka wakacyjnej pracy. Gdzie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ola 2019-07-21 17:26:21

    Taka praca sezonowa dla młodych ludzi jest dobra. Uczy dyscypliny. Zrobią sobie Cv w generatorze nawet szybkie CV i wysyłają i duże szansa jest, że taka pracę z miejsca dostaną.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA