Chiny wyślą 6 tys. robotników do Izraela

Izrael i Chiny podpiszą wkrótce porozumienie o zatrudnieniu na budowach w państwie żydowskim kilku tysięcy chińskich robotników, aby w ten sposób zahamować ciągnący się od ponad ośmiu lat kryzys mieszkaniowy - podały izraelskie władze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chiny wyślą 6 tys. robotników do Izraela

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

4 sty 2017 20:58


Podpisanie porozumienia przewiduje się na koniec lutego. Pozwoli ono na przyjazd w ciągu pół roku około 6 tys. chińskich robotników do Izraela - wynika ze wspólnego komunikatu izraelskich ministerstw spraw wewnętrznych i finansów.

Projekt porozumienia według tego komunikatu podpisała delegacja izraelska i chińskie ministerstwo handlu.

Ceny nieruchomości w Izraelu rosną od 2008 roku i według izraelskiego banku centralnego w znacznym stopniu wpływają na koszt utrzymania oraz w 2011 roku były przyczyną wielu manifestacji.

Jak podał cytowany w komunikacie izraelski minister finansów, gospodarki i przemysłu Mosze Kahlon, przyjazd chińskich robotników "zdynamizuje wysiłki na rzecz rozwiązania kryzysu mieszkaniowego".

Kahlon spotkał się z żywą krytyką po opublikowaniu w sierpniu przez rząd raportu, pokazującego, że ceny mieszkań wzrosły w ciągu roku o 8 proc., podczas gdy jego partia My Wszyscy z mieszkalnictwa uczyniła główny temat swojej kampanii wyborczej w 2015 roku.

W Izraelu pracuje obecnie około 9 tys. robotników z krajów Europy Wschodniej, z czego połowa w ramach porozumień dwustronnych - podało izraelskie MSW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.